KAS VESI AEGLUSTAB VANANEMISPROTSESSI?

Teadlased viisid läbi uuringu, mis pidi näitama seost joogivee ja kehas toimuva vananemisprotsessi vahel. Milliste tulemusteni teadlased jõudsid ja kuidas muuta vesi kehale kaks korda kasulikumaks – sellest lähemalt saate lugeda käesolevast artiklist.

Veerand sajandit kestnud uurimus

USA riiklike tervishoiuinstituutide eksperdid viisid 25 aasta jooksul läbi 45–66-aastaste inimeste meditsiinilist jälgimist. Valimisse kuulus üle 15 000 inimese. Patsientide tarbitud veekoguse määramiseks hindasid teadlased nende vereseerumit ja täpsemalt selle naatriumisisaldust. Aga määramaks suhtelist vananemiskiirust, arvutasid nad välja bioloogilise vanuse, samuti krooniliste haiguste ja enneaegse surma riskid. Selle tulemusena suutsid teadlased tuvastada, et inimestel, kes jõid ebapiisavas koguses vett vanusevahemikus 40–60 eluaastat, oli 40% suurem risk haigestuda vanemas eas kroonilistesse haigustesse. Nende haiguste hulka kuulusid südamepuudulikkus, insult, diabeet ja dementsus.

Ilma veeta – ei siin ega seal…

Veepuudus organismis viib naha kuivuseni, mis on vananemisprotsessidele vastuvõtlikum kui tavaline või rasune nahk. Samuti mõjutab ebapiisav vedeliku tarbimine ainevahetusprotsesse, mis omakorda toob kaasa suure hulga nii pöördumatuid tagajärgi kui ka haigusi.

Aga ülekaal? Vesi ei uhu maha paari lisakilo, küll aga kiirendab ainevahetust, mis võimaldab kaloreid kiiremini töödelda. Ja kui enne sööki juua klaas vett, aitab see mao osalise täituvuse tõttu veega teil sellevõrra vähem süüa.

Kui palju vett peaksite jooma päevas?

See teema on olnud arstide ja arvukate erinevate valdkondade ekspertide päevakorras juba mitu aastat. Mõned inimesed soovitavad keskenduda janutundele, teised aga usuvad, et 2,5 liitrit on jahedal aastaajal täiskasvanu jaoks optimaalne näitaja. Väärib märkimist, et see kogus ei sisalda muid vedelikke, nagu kohv, tee või gaseeritud joogid.

On olemas valem, mille abil mõned eksperdid soovitavad arvutada enda individuaalse optimaalse päevase veekoguse. Niisiis, korrutades oma kehakaalu kilogrammides arvuga 30 (või kuuma ilmaga 40), saate vee koguse liitrites, mida soovitatakse päevas juua.

Vee rikastamine

Et vesi oleks kehale kasulikum, võib seda rikastada. Meie lipulaev Coral-Mine loodi just selleks otstarbeks.

See looduslikul korallil põhinev mineraalne koostis rikastab vett paljude kasulike mineraalidega, nagu kaltsium, magneesium, kaalium ja paljud teised, mida korallid on elu jooksul mereveest “kogunud”. Coral-Mine on toodetud Jaapanis süvamere skleraktiinia korallide setetest, mis on kogutud Jaapani merest Okinawa ja Tokunoshima saarte lähedalt.

Originaalartikkel on leitav siit.


Tarbi 30 ml puhast vett päevas iga oma keha kilogrammi kohta (see teeb nt 1,5 liitrit 50 kg kehakaalu korral).
Jaapani teadlased soovitavad suurima kasutegurina kehale juua vähemalt 640 ml vett kohe hommikul, enne sööki, et puhastada soolestik ja aktiveerida organid ning süsteemid, et keha käivitada enne, kui söök või muu seedimist vajav vedelik töötlemiseks makku jõuab.

Maailma parim vesi Coral-Mine siit –
https://tervisesaladused.ee/mineraalained/coral-mine-koralliliiv-uuendab-kogu-keha-vaid-mone-kuuga/

Koostis:

– peenestatud korallipulber 995 mg,
– askorbiinhape 5 mg.
Päritolumaa: Jaapan

Otse Coral Club veebipoest saad toote tellida siit:

Coral-Mine, 30 x 1 g pakk
Coral-Mine, 10 x 1 g pakk

NB! Kõik Coral Club tooted on GMP kvaliteedi-märgistusega.

Registreeri tasuta kohustustevaba Coral Club kliendikaart, et saada koheselt allahindlust -20% kõikidelt toodetelt:
https://coral.club/ee/6452387.html

Lisainfot toodete kohta ja tasuta tervisenõu saad küsida siit – tervisesaladused@gmail.com

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Vaata ka:
Korallivee joomise meelespea
8 veepuuduse levinumat sümptomit
Vee 12 keemilist ja füüsikalist omadust
5 reeglit – kuidas ja kui palju on tarvis juua vett
Puhta vee joomine muudab meid produktiivsemaks
Leevendus “rahutute jalgade” sündroomile – aitas Coral Mine
Coral Mine koralliliiv – uuendab kogu keha vaid mõne kuuga
HydraMax Pack – tõeline niisutus rakutasandini välja