5 reeglit – kuidas ja kui palju on tarvis juua vett

Inimesed räägivad sageli: “Mulle ei meeldi vett juua, see ei maitse. Ma armastan kohvi, teed, veini, kalja…” Kuid me kõik koosneme 70-80% ulatuses veest. Sündides koosneb lapse organism 90% ulatuses veest. Elu kestel me kaotame vett, teiste sõnadega – inimene kuivab kokku. Vananemise protsess – see on organismi veekaotus. Vanaduses jääb seda üksnes pisut üle 60%. Vaadake ümberringi, kui palju on täna noori inimesi, kes näevad välja oma vanusest vanemad, üksnes seepärast, et nad jovad lapsest saadik kõike, ainult mitte vett. Mida rohkem vett on rakkudes ja kudedes, seda tervemana ja nooremana inimene ennast tunneb ja vastav on ka tema väljanägemine.

INIMENE ON TEGELIKULT HINGESTATUD VESI!

Vere koostises on vett 85%
lihastes – 75%
ajus – 85%
südames – 75%
kopsudes – 86%
neerudes – 85%
silmades – 95%
luudes – 22%.

Vaata ka, millised on Vee 12 keemilist ja füüsikalist omadust .

Millised on siis veejoomise rusikareeglid, mida tasuks teada ja järgida?

 1. Ärge jooge palju vett söögi ajal ja kohe pärast sööki.
  Kui toidule rikkalikult peale juua, siis esiteks – toitu ei närita korralikult läbi ja see tekitab maole lisakoormuse.
  Teiseks – toidu seedimiseks tähtsaid ensüüme sisaldav sülg uhutakse makku, aga süljeensüümid on aktiivsed üksnes leeliselises keskkonnas, maos aga on happeline keskkond. Tuleb välja, et sülg neutraliseerib lisaks maohapet, kui see pole suus piisaval määral mõjunud. Selle tagajärjel ei tee sülg suus ära seda tööd, mida peaks, aga lisaks neutraliseerib veel ära ka maohappe.
  Kolmandaks – selle tagajärjel sööme me ära palju rohkem toitu kui oleks tegelikult vaja kõhu täitmiseks. Puhkeasendis mahutab inimese magu 350 ml.
  Kui mao voldid laienevad, siis suureneb ka tema mahutavus. Otse mao all asub aga pankreas ehk kõhunääre ning suuremaks venitatud magu avaldab survet nii pankreasele kui läbi selle liikuvale vere mikrotsirkulatsioonile. Just seetõttu ei ole soovitatav loputada toitu alla liiga suure koguse veega.
  Parim on juua vett 15-30 minutit enne söömist. Mao ja soolestiku vahel olev sulgurlihas on siis ikka veel lõdvestunud ja veidi avatud, nii et vesi saab edasi liikuda soolestikku ning sealt organismi imenduda.
 2. Jooge peale mao tühjenemist.
  Magu on valmis jooki vastu võtma 2-3 tundi pärast süsivesikuterikast toitu ja 4-5 tundi pärast valgurikast toitu. Aeg sõltub söödud rasvade kogusest ja ka üldisest söödud toidu kogusest. Täheldatakse ka seost inimese konstitutsiooniga. Kui peale sööki on tahtmine juua, võib juua 100-150 ml sooja haput jooki, näiteks magustamata teed.
 3. Ärge laske tekkida janutundel.
  Vedelikupuudus on väga ohtlik. India joogid arvavad, et enamik haigusi tekib veepuudusest. Ja see on õige. Nahk – see on hiigelsuur eritussüsteem, mille kaudu eritub lõviosa toksiine. Joodava vedeliku kogus peab olema terve inimese jaoks selline, et ööpäevas eralduks vähemalt liiter uriini. Uriini värvus peab olema õlekollane. Kui uriin on tumedam, proovige rohkem juua.
 4. Joodava vee kogus.
  Juues ühekorraga ära liitri vedelikku, me seame löögi alla korraga mitu organit. Maost uhutakse ära maomahl, mis eritub peaaegu pidevalt, olles suu kaudu organismi sattuvate mikrooorganismide vastaseks kaitsebarjääriks.
  Laia veevooluna edasi tulvav vesi peseb läbi peensoole, võttes kaasa korralikult seedimata toidu, häirides sellega seedeprotsessi. See toit satub jämesoolde, põhjustades käärimist.
  Seejärel verre tungides annab vesi löökkoormuse südamele ja neerudele, mida teavad väga hästi südame- ja neeruhaiged iniimesed. Seepärast piirake ühekordset vedelikutarbimist klaasitäiega.
  Endastmõistetavalt käib jutt üksnes puhtast veest, mitte aga mahlast või veel millestki. Selle reegli erandiks on suur veekaotus – pärast sauna või füüsilisi harjutusi. Kuid ka sel juhul on parem jua klaasitäis vett iga 10-20 minuti järel. Hea on, kui te kannate kogu aeg kaasas pudelikest veega. Eriti palava ilmaga.
 5. Temperatuurirežiim
  Vee temperatuur peab olema veidi toatemperatuurist madalam (mitte madalam kui 15-20 C). Kuum vesi ärritab limaskesta, uhab ära kaitsekihi. Kui jook on kuum, on see täiendav tegur, mis võib viia kõri ja söögitoru kasvajateni.

  Liiga külm vedelik nõrgestab immuunsust, lisaks suurendab riski nakatuda tavalistesse külmetushaigustesse.

  Hommikul pärast ärkamist jooge ära klaas sooja puhast vett. See esimene hommikune klaasitäis uhab minema kõik öö jooksul kogunenud toksiinid, valmistab mao ette toidu vastuvõtuks. Reflektoorselt hakkab tööle maks, vabanedes liigsest sapist ja jämesool. Regulaaselt sellest reeglist kinni pidamine aitab vabaneda kõige visamast kõhukinnisusest. Sedasama protseduuri on soovitatav korrata tund aega enne magamaminekut. Ja organism tänab teid suurenenud energia ja töövõimega.

Ühes instituudis viidi läbi eksperiment. Nelja gruppi inimesi uuriti tähelepanu ja kontsentratsioonivõime seisukohalt. Ühel neist tekitati kartulikrõpsude abil janu ega lastud janu kustutada. Teine grupp jõi üksnes siis, kui tekkis tajutav soov juua (nagu me tavaliselt teeme). Kolmandat gruppi joodeti nagu kaameleid oaasis. Neljandas grupis joodi piisavalt, et tekiks janutunnet, kuid mitte ka rohkem. Just viimase grupi tulemused olidki parimad.

Loomuliku terve eluviisi valik on Teie!


Lõik tsiteeritud Dr Olga Butakova raamatust “Vesi. Peamine roll…”.
Raamatut saab osta Coral Club ametlikust esindusest Tallinnas aadressil Vilmsi 6.

Lisainfo Coral Club toodete kohta, ostmine Eestis ja tervisenõu küsi siit – tervisesaladused@gmail.com

Saad koralliliiva kohta rohkem teada siit:
Coral Mine koralliliiv – uuendab kogu keha vaid mõne kuuga

NB! Kõik Coral Club tooted on GMP kvaliteedi-märgistusega.

Kohene soodustus -20%, kui registreerid siin omale TASUTA kohustustevaba Coral Club kliendikaardi:
https://coral.club/ee/6010234.html

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Parima tervisetulemuse ja rohkem energiat saad, kui rikastad korallivett üksteisega sümbioosis olevate toetavate komponentidega. Vaata lähemalt:
HydraMax Pack – tõeline niisutus rakutasandini välja

Sulle võivad meeldida ka teised vee-teemalised artiklid:
Coral Mine koralliliiv – uuendab kogu keha vaid mõne kuuga
Korallivee joomise meelespea
Vee 12 keemilist ja füüsikalist omadust
8 veepuuduse levinumat sümptomit
Puhta vee joomine muudab meid produktiivsemaks
Leevendus “rahutute jalgade” sündroomile – aitas Coral Mine

Coral Club tootekataloogi leiad siit:
https://ee.coral-club.com/shop/catalog_pdf/et/catalog.pdf