Vee 12 keemilist ja füüsikalist omadust

Vee 12 omadust võib jagada 3 järgneva grupi vahel:

Energoinformatiivsed omadused -> struktuur (1), informatsioonimälu (2).
Füüsikalised ja keemilised omadused -> PH (3), REO (4), karedus (5), mineraalainete sisaldus (6), temperatuur (7), pindpinevus (8).
Bioloogiline puhtus -> bakterid ja viirused (9), seened (10), parasiidid ja algloomad (11), raskemetallide soolad (12).

Tervise hoidmiseks ja taastamiseks ei piisa sellest, et lihtsalt juua puhast vett, mis on filtreeritud, keedetud või eelnevalt külmutatud.

Selleks, et kõik biokeemilised protsessid kulgeksid inimese organismis optimaalses režiimis, peavad veel olema teatud omadused.

 1. Vesi peab olema neutraalne, veelgi parem aga, kui on nõrgalt leeliseline. See võimaldab paremini säilitada organismi vedelike (millest enamik on nõrgalt leeliselise reaktsiooniga) happelise tasakaalu, mis toimib paljude haiguste profülaktikana.
 2. Vesi peab kandma energiat, omama teatud võimet taastada elavaid rakke. Vee redokspotensiaal peab vastama rakkudevahelise vedeliku redokspotensiaalile. See on vahemikus -100 kuni -200 millivolti (mV). Siis ei pea organism kulutama täiendavat energiat redokspotensiaali võrdsustamisele.
 3. Vesi peab olema keskmise karedusega. Väga kare ja väga pehme vesi on rakkudele ühtviisi vastuvõetamatud.
 4. Vesi peab olema nõrgalt mineraliseeritud organismi vedelike elektrolüütide koostise alalhoidmiseks. Joogivee kvaliteedi hügieeninormatiivide kohaselt ei tohi summaarne mineralisatsioon ületada suurust 1000 mg/dm3. Pikaealiste inimeste vesi on nõrgalt mineraliseeritud (kuni 200 mg/dm3).
 5. Vee temperatuur – see on sõltumatu näitaja. See avaldab mõju füsioloogiliste protsesside ning füüsikaliste ja keemiliste reaktsioonide kulgemise kiirusele. Selle suurenemisel 10 C kraadi võrra kiireneb ainevahetus elusorganismis 2-3 korda, väheneb gaaside lahustumine, mitmekordistub keemiliste ainete aktiivne ülekanne ja nende vastastikune toime.
 6. Vesi peab olema hea biosaadavusega, kergesti omastatav, s.t. selle pindpinevus ei tohi olla liialt suur. Veevärgiveel on pindpinevuse näitaja kuni 73 düüni kuupsentimeetri kohta (73 dyn/cm3), aga rakusisesel ja rakkudevahelisel veel ligi 43 düüni kuupsentimeetri kohta (43 dyn/cm3). Rakk vajab suurt hulka energiat vee pindpinevuse ületamiseks.
 7. Vesi peab olema absoluutselt puhas. See ei tohi sisaldada kloori ega selle orgaanilisi ühendeid, raskemetallide soolasid, nitraate, nitriteid, pestitsiide, ksenobiootikume, orgaanilisi aineid.
 8. Vesi peab olema bioloogiliselt ohutu. See ei tohi sisaldada baktereid, viiruseid, seeni, parasiite, algloomi ega muid tervisele ohtlikke organisme.
 9. Vesi peab olema struktureeritud. Kogu organismis olev vesi on struktureeritud teatud viisil. Juua on soovitatav samuti struktureeritud vett.
 10. Vesi peab kandma endas võimalikult vähe negatiivset informatsiooni. Negatiivse informatsiooni edasiandmine rakku häirib selle bioenergeetilisi karakteristikuid.

Sulle võib huvi pakkuda ka artikkel Korallivee joomise meelespea .

Me oleme targa emakese looduse lapsed, kes on hoolitsenud meie elu eest planeedil Maa. Pidage meeles, et ei ole olemas lahendamatuid probleeme! Inimese tervis sõltub 90% ulatuses temast endast. Organismil on hiiglaslikud enesetaastamise võimalused igast seisundist ja igas vanuses – on vaja vaid teda aidata.

On olemas mitu peamist põhjust, mis mõjutavad meie enesetunnet:

 • psühhologia: positiivne suhtumise inimestesse, ellu, soov olla terve;
 • liikumine: võimlemine, sport, jooksmine, aktiivne puhkus;
 • õhk;
 • vesi (vastav kogus ja kvaliteet);
 • profülaktilised parasiitidevastased ja puhastavad meetmed naturaalsete ravimtaimesegude abil (minimaalselt 2 korda aastas);
 • toitumine: elav toit, ilma konservantideta, kasulike toitainete igapäevase normi (ehitusmaterjali) jõudmine organismi, mis on nii vajalikud uute rakkude sünniks.

Loomuliku terve eluviisi valik on Teie!


Dr Olga Butakova, raamatust “Vesi. Peamine roll…”.
Raamatut saab osta Coral Club ametlikust esindusest Tallinnas aadressil Vilmsi 6.

Alusta paremat elu nüüd ja kohe! Küsi tasuta nõu sobiva puhastusprogrammi kohta siit – tervisesaladused@gmail.com

Kohene soodustus -20%, kui registreerid siin omale TASUTA kohustustevaba Coral Club kliendikaardi:
https://coral.club/ee/6010234.html

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Vaata ka teisi artikleid Olga Butakova õpetustega:
https://tervisesaladused.ee/category/butakova/

Veel vee-teemalisi artikleid leiad siit:
Coral Mine koralliliiv – uuendab kogu keha vaid mõne kuuga
Korallivee joomise meelespea
HydraMax Pack – tõeline niisutus rakutasandini välja
Leevendus “rahutute jalgade” sündroomile – aitas Coral Mine
8 veepuuduse levinumat sümptomit
Puhta vee joomine muudab meid produktiivsemaks
5 reeglit – kuidas ja kui palju on tarvis juua vett