Miks tasub teadlikult jälgida numbrikoode puuviljadel olevatel kleebistel

Alati jälgi poes puuviljadel olevaid kleebiseid. Kui esimene number on 8, ära osta seda!

Kindlasti on värvilised kleebised puuviljadel sulle tuttavad. Need kleebised räägivad midagi, mida Sul on poes oma oste ning valikuid tehes kindlasti kasulik teada.

Puuvilju ostes on kõik meist kindlasti märganud puu- ja juurviljadel mõnevõrra tüütuid kleebiseid, mida on enne vilja söömist vahel raske isegi eemaldada.

Miks siis neid kleebiseid vaja on?

On see tõesti vaid reklaam tootjale ja tarnijale?

Tegelikult viljadel olev kleebis ei ole mitte ainult ettevõtte logo, vaid seal on kirjas ka vastav kood, mis viitab sellele, kuidas vili on kasvatatud. Hea soovitus on siinkohal nende koodide loogika meelde jätta.

Kui kood on neljakohaline

Säärane puuvili on kasvatatud tänapäeva põllumajandusele tavapäraselt või traditsiooniliselt, hõlmates endas ka väetiste ja taimekaitsevahendite kasutamist. Vilja ei ole geneetiliselt muundatud, aga kood tähistab, mis viljaga on tegu. Näiteks 4011 tähendab banaani.

Kui kood on viiekohaline ja algab numbriga 9

Selline puuvili on looduslikult kasvatatud ilma väetiste ja taimekaitsevahenditeta ehk puuvili on kasvanud nii, nagu looduses normaalselt see juhtuks. Banaani puhul on siis numbriks märgitud 94011.

Kui viiekohaline kood algab aga numbriga 8

Tegu on geneetiliselt muundatud viljaga ning sellist vilja looduses ei kasva ja seetõttu kasutatakse põllumajanduses sellise geneetilise vilja kasvatamiseks erinevaid väetisi ja pestitsiide. Banaani näitel oleks koodiks siis 84011.

Sama loogikaga koodid kehtivad ka kõikide muude puu- ning köögiviljade kohta.

Allikas.


Firma Coral Club tagab, et oma toodetes ei kasuta nad kunagi GMO-toorainet, kõik on ökoloogiliselt puhas ja see tagabki toodete kõrge tulemuslikkuse.