9 sammu kevadväsimuse leevendamiseks

Pimedal talvehooajal viibime palju siseruumides ja liigume õues vähem. Justkui märkamatult kahaneb neil kuudel meie kehas õnnehormooni (serotoniini) hulk ja kasvab stressihormooni (kortisooli) tase. D-vitamiiniga kostitav päike on harv külaline ning energiat andvaid kodumaiseid vilju pole poelettidel just palju saada.

Kevadväsimus annab endast märku erinevat moodi: unisus, tähelepanuhäired, isutus või himu ebatervisliku energiarikka toidu järele, tujukõikumised, motivatsioonipuudus, vähenenud reaktsioonikiirus ning keha üldine väiksem vastupanuvõime.

Sul on kevadväsimus. Mis aitaks?

  1. Tee endale kindel päevakava
    Kuigi rutiin võib osalt olla põhjus, mis sind kevadeks on väsitanud, aitab läbimõeldud päev su kehal paremini väsimusega toime tulla. Planeeri iga päev aeg puhkamiseks ning mine samal kellaajal magama. Tee töö ajal pause, vajadusel pane enda telefoni selle kohta meeldetuletus.
  2. Vali paremad ampsud!
    Vitamiinipuudus ning liiga palju lisatud suhkruid ja nisujahu põhjustavad sageli loidust. Võta saiakese asemel banaan, ühe kartuli asemel pisut rohkem salatit ning varu töö juurde vahepalaks pähkleid ja õunu.
  3. Joo vett
    Vedelikupuudus võib põhjustada peavalu ja uimasust. Vee joomine aitab ülejääkidel kehast väljuda ning mõjub ainevahetusele hästi.
    Vaata ka:
    8 veepuuduse levinumat sümptomit
    Puhta vee joomine muudab meid produktiivsemaks
  4. Mine õue!
    Nüüd on õhtud mõnusalt valged ning värske õhk ja jalutuskäik teeb tõesti imesid. Juba 15-minutiline kõndimine parandab nii tuju kui enesetunnet. Nädalavahetusel kutsu sõber enne kohvikusse minekut pikemale jalutuskäigule.
  5. Võta õhtuti aega iseendale
    Lülita end vähemalt tunniks välja kõigist muremõtetest ja infovoost ning lase ajul puhata. Vali endale nauditav raamat – lugemine aitab päevast välja lülituda, vähendab õhtust ekraaniaega ning aitab paremini uinuda.
  6. Taasavasta unarusse jäänud puu- ja juurviljad ning marjad
    Osta õhtuks küpsise asemel pomelot, pane vorsti asemel röstsaiale avokaadot ja lisa hommikul maitsestamata jogurtisse või pudrule külmutatud mustikaid. Värske kraam annab C-vitamiini, hea energia ning klaarima pea.
  7. Tee rohkem asju, mis sulle meeldivad
    Kuula enda keha ja ära pinguta viimase piirini. Tee pause, et vaadata vahepeal aknast välja. Elu on mõeldud nautimiseks!
  8. Mõtle iga päev vähemalt viiele asjale, mille üle sul on hea meel
    Olgu need asjad siis ükskõik kui pisikesed. Tänulikkus on otseselt seotud õnnetundega ning teadlikult enda mõtete suunamine positiivsele aitab kiires argielus hoida vaimset tervist.
  9. Lihtsalt ole
    Võta nädalas 1 täiesti plaanivaba päev ja tee kõike ainult enesetunde põhjal. Ehk tuleb just nüüd tuju võtta kapist ammu puutumata käsitöötarbed või minna sihitult uitama avastamata linnaosasse. Vahel on vaja ka lihtsalt pilvi ja puulatvu vaadata.

Algselt ilmunud siin.

Kohene soodustus -20%, kui registreerid siin omale TASUTA kohustustevaba Coral Club kliendikaardi:
https://coral.club/ee/6010234.html

Lisainfot toodete kohta ja tasuta tervisenõu saad küsida siit – tervisesaladused@gmail.com

NB! Kõik Coral Club tooted on GMP kvaliteedi-märgistusega.

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Vaata ka:
8 veepuuduse levinumat sümptomit
Puhta vee joomine muudab meid produktiivsemaks
Vee 12 keemilist ja füüsikalist omadust
5 reeglit – kuidas ja kui palju on tarvis juua vett
Leevendus “rahutute jalgade” sündroomile – aitas Coral Mine