10 tüsistust diabeedi korral

Nüüd räägime tüsistustest diabeedi korral

 1. Nägemise halvenemine kuni pimedaks jäämiseni. Kõrge suhkrutase tekitab trombe, mis ummistavad silma võrkkesta.
 2. Diabeetiline jalg. Suhkur on väga raske aine ja ei tõuse jalgadest verega kergelt kaasa, vaid kipub ladestuma jalgade kapillaarides. Kui väikesed veresooned on ummistunud, siis puudub valgelibledel võimalus kudedele ligi pääseda. Kui diabeetik läheb tegema pediküüri suvalisse salongi, aga mitte eriväljaõppe saanud diabeediõe juurde, siis on see VENE RULETT! See inimene on kamikadze. (Tõlk. Hääl saalist – Aga miks ei tohi?) Sest te võite jalast ilma jääda! Ainult ise tasakesi ja ettevaatlikult. Veel parem, kui te ei lõika varvastel mingeid naharibasid ära, vaid ainult lükkate valli tagasi ja värvite küüsi. Kui satub sisse infektsioon, siis võib juhtuda, et jalga päästa ei ole võimalik. Just hiljuti kuulsin oma tuttavaga juhtunud õnnetusest: peale pediküüri vallandus põletik ja jalg amputeeriti peaaegu puusa juurest. Teda oli hoiatatud, aga ta ei kuulanud. Nüüd ei vaja ta enam mingit pediküüri. Diabeetikud peavad eriti hoolsad olema oma jalalabadega: ei mingeid pigistavaid ega hõõruvaid jalanõusid, looduses olgu jalad kaitstud põlveni, paljajalu käia ei tohiks, iga päev kontrollida oma jalad üle. Iga 30 sekundi järel amputeeritakse kusagil maailmas diabeetikul jalg.
 3. Neerude veresooned kipuvad samuti suhkruga ummistuma ja tulemuseks on kõrgenenud vererõhk. Diabeet, rasvumine ja kõrgenenud vererõhk käivad käsikäes.
 4. Neuropaatia. See on jalgade ja aju närvide kahjustus.
 5. Kooma. Neid on kaks varianti: hüpoglükeemia ja hüperglükeemia. Alati, kui lähete kusagile reisile või väljasõidule, siis uurige välja, kas keegi on diabeetik. Kui selline inimene peaks minestama, siis tuleb talle anda suhkrut. Vahet ei ole, kumba sorti see kooma on. Kui inimesel on hüperglükeemia, siis see natuke suhkrut ei tee talle mingit kahju. Kui aga hüpoglükeemia, siis te päästate inimese elu. Kui aju ei saa enam suhkrut, siis ta sureb. Aju ei saa olla energiata. Just sellepärast ei tohi diabeetikud nälgida. Kui keegi teie tuttav diabeetik peaks tahtma läbida kuuri Colo-Vada‘ga, siis peab ta kandma kaasas kotikest suhkruga, meega või kommidega. Eriti ohtlik on olukord siis, kui see inimene ei ole kunagi nälginud. Ta peab end pidevalt jälgima ja kui suhkrutase langeb, siis kohe võtma suhkrut. Kui palju? Hea oleks kanda kaasas suhkrutükke ja korraga peaks võtma mitu tükki.
  (Siinse blogi autor soovitab diabeetikutel valida pigem Colo-Vada Light programm, mis töötati välja alles pärast antud loengusarja ning ka eestikeelse raamatu ilmumist. See ei hõlma söögivabu päevi.)
 6. Mädanevad haavad ja troofilised haavandid. Kui haigel on troofiline haavand, siis see on ohtlik mädakolle, mis võib päädida mitme erineva probleemiga: alates sepsisest ja lõpetades tromboosiga. Sellepärast peab proovima kõik troofilised haavandid likvideerida vee ja meie toodete abil. Insuliini abil neist lahti ei saa. Diabeetikule võib anda tablette ja teha insuliini süste, aga haavandeid need kuidagi ei mõjuta. Nii nagu need olid, nii on need ka edaspidi. Haavandeid töödelge Silver Max‘i lahusega ja teepuuõliga. Väga hästi mõjub haavandile H-500. Lihtsalt raputate haavandi peale ja lisaks valate sinna HydraCeli (blogi autori märkus – paraku pole see toode enam saadaval). Koos nad toimivad nagu vesinikülihapend. Haavandi peale võib tilgutada Letsitiini. Mitte korraga – ikka vaheldumisi.
  Kui haavand on mädanev, siis lahustage Sipelgapuu koor koos H-500‘ga vees ja pange marliga otse haava peale. Kui kipitab väga tugevalt, siis lahjendage natuke lahust. Võib lisada hoopis Emu rasva või letsitiini. Haavandid peab kohe ära ravima ja neid ei tohi olla. Meil on nii hea toodete valik, et nende abil on võimalik igasugune haavand ära ravida.
 7. Potentsi langus.
 8. Nahakahjustused.
 9. Kesknärvisüsteemi häired. Depressioon on tavaline nähtus, sest suhkur teeb vere väga hapuks.
 10. Seened. See on diabeetikutele suur nuhtlus, sest seened elavad suhkrust. Kui meie veri on nagu moos, siis pole midagi imestada, et seal on seened. Isegi külmkapis läheb moos hallitama. Diabeetikud ei tohi süüa pärmiga kergitatud leiba ega saia! Mitte kunagi ega mitte mingil tingimusel! Ja et hoida ohjes enda sees elavat mikromaailma, peavad nad tegema pidevalt kuure Sipelgapuu koore ja Musta pähklipuu lehega. Tooteid tarvitada erinevaid ja vaheldumisi. Üle kolme toote korraga võtta ei tasu. Vahetada pidevalt. Aga 2 liitrit korallivett päevas on kohustuslik. Lisaks võiks olla igapäevaselt natuke H-500. Ei ole vaja suuri koguseid, vaid tasapisi hoida aluselisust. H-500 kapsli sisu võiks lahustada 1,5 liitris vees ja juua seda päeva jooksul. Veel parem, kui teha iga kord värske jook ja pigem soojema veega.

Jälgige oma lapsi, et tuvastada diabeedi vihjed varajases staadiumis

Kui te märkate, et laps joob liiga tihti – jookseb ja joob, jookseb ja joob kahtlaselt tihti, siis ärge magage seda maha, vaid käige arsti juures ära või kontrollige ise suhkrutaset: kellelgi teie tutvusringkonnast on kindlasti glükomeeter. Ärge mõõtke suhkrutaset tühja kõhuga – see on kõigil esimesel perioodil normis. Mõõtke hoopis tund aega peale sööki. Laps ei joo tühja kõhuga, vaid peale sööki ja see näitab,e t midagi on korrast ära. Eriti kui nad joovad 2-3 liitrit. (Tõlk. Hääl saalist – Palju siis peale sööki peaks veres suhkrut olema?) Kogu aeg peab olema 5,5. Enne sööki, söögi ajal ja peale sööki. KOGU AEG! Kui lapsel on peale sööki kõrgem tase, siis ta tuleb viia endokrinoloogi juurde ja teha korralikud uuringud.

Jälgige oma lapse joomist. Praegu on väga palju laps-diabeetikuid. Neil on diabeedi esimene vorm – juveniilne diabeet ehk insuliinsõltuv diabeet. See on kõige raskem vorm ja laps hakkab kohe saama süste. Keegi ei hakka enam midagi üldse arutamagi.

Niisiis, olukord on selge – tekitajaid on mitmeid. Kui teil on pärilik eeldus, kui teid ründavad viirused ja bakterid või ükskõik milline eelpool loetletud põhjus, aga teie toitute hästi – siis on võimalik diabeedist hoiduda.

TOIT MÄÄRAB KÕIK!


Dr Olga Butakova, raamatust “Diabeet. Kõrge vererõhk. Olga Butakova loengute põhjal”.
Raamatut saab osta, kui kirjutada allolevale emaili aadressile.
Hind 6 €, lisandub postitasu.

Alusta paremat elu nüüd ja kohe! Küsi tasuta nõu sobiva puhastusprogrammi kohta siit – tervisesaladused@gmail.com

Registreeri tasuta kohustustevaba Coral Club kliendikaart, et saada koheselt allahindlust -20% kõikidelt toodetelt:
https://coral.club/ee/6010234.html

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Vaata ka teisi artikleid Olga Butakova õpetustega:
https://tervisesaladused.ee/category/butakova/