Kosmeetiline teepuuõli – parim seenevastane vahend

Teepuuõli ei saada mitte teelehtedest, vaid mürdiliste (Myrtaceae) perekonda kuuluva teepuu (Melaleuca) puude ja põõsaste lehtedest. Selle taime kasvuareaal on Malaisia ja Kagu-Aasia. Õlilahus on väga kontsentreeritud, seepärast võib seda kasutada ainult välispidiselt. Kuid isegi õli välispidisel tarvitamisel on vaja olla ettevaatlik, eriti aga tundliku naha puhul.

Tänapäeva teadus uuris teepuuõli omadusi esmakordselt XX sajandi alguses. Uurimuste tulemusena tehti kindlaks, et selle antiseptiline aktiivsus on 100 korda tugevam kui karboolhappel, kuid seejuures on see inimesele kahjutu. 1937. aastal avastati veel üks selle õli fantastiline omadus: vere ja muude orgaanilise päritoluga ainete juuresolekul suurenevad selle antiseptilised omadused veel 10-20% võrra.

Käesoleval ajal kasutatakse teepuuõli antiseptilise vahendina laialdaselt. Seda taime uurinud USA taimeteadlased kirjutavad, et „see antiseptik, millel on antibakteriaalne, seenhaiguste ja põletikuvastane toime, tuleb toime praktiliselt kõikide haigustega – alates juukseid kärpivast ekseemist pealael (pügaraig) kuni varbaküünte seenhaigusteni“. Teepuuõli koostis kujutab endast juba looduse poolt tasakaalustatud 50 aktiivkomponendi kombinatsiooni (sh monoterpeenid, diterpeenid, tsineool, viridifloreen, B-terpineool, L-terpineool), mis avaldavad nahale tervendavat mõju.

Teepuuõli on tõhus ägeda ja kroonilise nahapõletiku korral. Avaldab taastavat mõju, vähendab ärritust, turset, sügelust, punetust, pustuloosset ja vinnilist löövet. Kosmetoloogias kasutatakse igapäevaseks rasuse naha hoolduseks, aga ka kõõma, juuste väljalangemise, soolatüügaste korral. Teepuuõli suur läbitungimisvõime võimaldab tal töötada samaaegselt naha pinnal, nahasisesel ja molekulaar-rakulisel tasandil (iga elava raku sees).

Õli on asendamatu nahahaiguste korral: psoriaas, allergiline dermatiit, ekseem, impetiigo, pedikuloos, putukahammustused. Huvitav fakt on see, et teepuuõli toimib üksnes patoloogiliselt muutunud nahapiirkonnale, parandab selle rakkude kasvu ja uuenemist. Isegi naha parasitaarse (täide, sügeliste, lestade) kahjustuse korral annab selle õli kasutamine pikaajalist positiivset efekti.

Teepuuõli toime kahjustatud koepiirkondadele määrab selle kasutamise edukuse erinevate lihaste ja liigeste traumade, venituste, lõikehaavade, marrastuste, põletuste korral. See leevendab suurepäraselt valu, desinfitseerib vigastatud kohta ja soodustab, eriti mädaste, haavade paranemist. Lisaks, pärssides erinevate mikroorganismide, bakterite, seente elutegevust, avaldab teepuuõli antibakteriaalseid ja seenevastaseid omadusi.

Ja muidugi, soe vann paari tilga teepuuõliga on vapustavalt lõõgastava toimega, tõstab toonust ja suurendab immuunsust.

Koostis:
– 100% puhastatud Melaleuca alternifolia teepuuõli

30 ml pudelis

Toodetud Hollandis.

Otse Coral Club veebipoest saad toote tellida siit:
Tea Tree Oil

NB! Kõik Coral Club tooted on GMP kvaliteedi-märgistusega.

Registreeri tasuta kohustustevaba Coral Club kliendikaart, et saada koheselt allahindlust -20% kõikidelt toodetelt:
https://coral.club/ee/6010234.html

Lisainfot toodete kohta ja tasuta tervisenõu saad küsida siit – tervisesaladused@gmail.com

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Sulle võivad meeldida ka:
Tervendav palsam – emu rasv teepuuõliga
Kosmeetiline õli Emu rasv – pehme, tervendatud nahk

Coral Club tootekataloogi leiad siit:
https://ee.coral-club.com/shop/catalog_pdf/et/catalog.pdf