Sipelgapuu koor – looduse abi külmetushaiguse puhul

Sipelgapuu koor on looduslik antibiootikum, mis tugevdab organismi kaitsevõimet ja pikendab aktiivset eluiga.

Sipelgapuu koor avaldab positiivset toimet järgmistel juhtudel:

– respiratoorsed haigused (äge respiratoorne viirusinfektsioon, gripp, trahheiit, bronhiit);
– erineva lokalisatsiooniga põletikulised protsessid;
– urogenitaalsüsteemi haiguste komplekne ravimi;
– seenhaigused;
– pustuloossed ehk mädavillilised nahakahjustused.

Sipelgapuu (tabebuia, Pau D´Arco) kasvab Kesk- ja Lõuna-Ameerikas. Oma nimetuse sai see sipelgate järgi, kes asustavad kõiki okste õõnsusi ja moodustavad puidus kolooniaid, mistõttu puit on väga vastupidav termiitide ja erinevate seente suhtes. Selle taime raviomadused olid hästi teada Mehhiko ja Peruu põliselanikele, kes nimetasid seda „jumalikuks puuks“, mis annab elujõudu ja tugevust ning pikendab noorust. Legend ütleb, et muistsed inkad hindasid seda puud tema omaduste pärast ja kasutasid paljude tervisehädade puhul – kehvveresuse, igasugu nakkuslike, kurgu- ja hingamisteede- ning soolestiku haiguste puhul.

Kõige hinnatum on koore sisemine kiht, mis siseldab lapahooli, lapahenooli, ksilodiini, flavonoide, saponiine, alkaloide. Nende bioloogiliselt aktiivsete ainete kompleks tagab tugevama tervendava efekti organismile, nimelt aktiveerib immuunrakud makrofaagid ja T-lümfotsiidid, mis tõstab organismi vastupanuvõimet erinevatele patogeenidele, aidates võidelda ka põletikuga.

Pau d’Arco ehk sipelgapuu koor on looduslik antibiootikum

Lapahool

See on koore peamine toimeaine, tänu millele see mõjub antibakteriaalselt. Sisaldub koore sisekihis, hoiab ära gram-positiivsete (stafülokokid, streptokokid) ja gram-negatiivsete (Brucella) mikroorganismide kasvu ja paljunemist.

Koore viirustevastane aktiivsus on tingitud lapahoooli võimest pidurdada ensüümide tootmist, milleta viiruste paljunemine ei saa toimuda. Sipelgapuu koor on aktiivne gripi-, herpese viiruse, ägeda respiratoorse viirusinfektsiooni jt suhtes.

Seentevastased omadused on seotud koores leiduva ksülidiiniga, mis koos lapahooliga pärsib paljude seeneliikide, sealhulgas ka tupeseente (Candida, Trichophyton) paljunemist. Sipelgapuu puit on samuti väga vastupidav erinevate seente toimele: sipelgapuu tüvel ei kasva mitte kunagi seeni.

Sipelgapuu koore antiparasitaarne mõju väljendub võimes pärssida rakusiseste parasiitide paljunemist ja arengut. Hoiab ära patogeensete algloomade invasioone, luues ebasoodsa keskkonna parasiitidele -mugandujatele, kuulub fütoteraapia antiparasitaarsetesse programmidesse.

Immuunmoduleerivad omadused võimaldavad kasutada seda unikaalset taime organismi allergiliste ja autoimmuunsete protsesside korral, kartmata nende ägenemist. Sipelgapuu koor suurendab organismi mittespetsiifilist resistentsust, tugevdades rakulise ja humoraalse immuunsuse mehhanisme. Kõige tähtsam on, et kõik sipelgapuu koore nimetatud omadused on kinnitust leidnud tänapäevaste teadusuuringutega. Samuti on tõestatud, et ükski eraldatud komponentidest eraldi kasutatuna ei saavuta taime kui terviku aktiivust.

Koostis:

– Pau d’arco ehk sipelgapuu koore ekstrakt (Tabebuia impetiginosa) 500 mg.

90 tk purgis.

Annustamine:
Täiskasvanutele 2 kapslit 2-3 korda päevas, koos toiduga, võtta sisse vahetult peale söömist.

Otse Coral Club veebipoest saad toote tellida siit:
Pau D’Arco

NB! Kõik Coral Club tooted on GMP kvaliteedi-märgistusega.

Kohene soodustus -20%, kui registreerid siin omale TASUTA kohustustevaba Coral Club kliendikaardi:
https://coral.club/ee/6060991.html

Lisainfot toodete kohta ja tasuta tervisenõu saad küsida siit – tervisesaladused@gmail.com

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Sulle võivad huvi pakkuda ka:
Sipelgapuu koor (Pau d’Arco) seleeniga – looduslik antibiootikum
Sipelgapuu koor ehk Pau D’Arco koos matega
Küüslaugu ekstrakt – ühes kapslis 10 küünt
Musta pähklipuu leht on universaalne vahend