Vananemisvastane vitamiin, mis toetab terveid luid ja veresooni
Kliinilised uuringud näitavad, et meie organism vajab iga päev vähemalt 180 mikrogrammi maksimaalse kasuliku toime saavutamiseks. K2+D3 sisaldab seetõttu 200 μg ja D3-vitamiini 40 μg igas ööpäevases annuses 1 kapslis.
Kes vajab K2-vitamiini?
Viimase kümne aasta jooksul avaldatud teadusuuringute tulemused näitavad, et K2-vitamiin aitab olulisel määral kaasa luukoe arengule kasvamise ajal, see hoiab elu jooksul meie luid tugevatena ning vähendab osteoporoosi ohtu. Lisaks on tõendeid, et regulaarne K2-vitamiini tarvitamine aitab säilitada veresoonte paindlikkust – mis omakorda vähendab hüpertensiooni ning südame- ja veresoonkonna haiguste tekkimise riski.
K2-vitamiin
Menakinoon-7 on uus ja huvitav vitamiin, millele teadlased pööravad palju tähelepanu nii luutervise kui ka kardiovaskulaarse tervise seisukohast. Seda tüüpi K-vitamiin kuulub K2-vitamiini rühma, mis erineb paremini tuntud K1-vitamiinist oma suurema biosaadavusse poolest – teisisõnu imendub see vereringesse efektiivsemalt ja jaotub seetõttu kergemini kõigisse kudedesse, kus seda vajatakse, nagu luud ja veresooned.
K-vitamiini toime seisneb selles, et sellel vitamiinil on oma osa spetsiaalsete valkude ensümaatilises aktiveerimises, mis on vajalikud optimaalsete füsioloogiliste ja biokeemiliste protsesside jaoks. Nendest kõige rohkem tuntud on mitme hüübimisfaktori aktiveerimine – see on vajalik vere hüübimiseks õigel hetkel. Seetõttu vajab igaüks ellujäämiseks minimaalset K-vitamiini kogust. Tervislik toiduvalik, mis muuhulgas sisaldab rohelisi juurvilju, annab meile K1-vitamiini.
K-vitamiini toime väljendub selle toimimisena mitme spetsiaalse valgu ensümaatilises aktiveerimise täiendava faktorina, mis on vajalikud optimaalsete füsioloogiliste ja biokeemiliste protsesside jaoks. Kõige olulisem on mitme hüübimisfaktori aktiveerimine, mis on vajalikud vere hüübimiseks ja verejooksude peatamiseks. Seetõttu vajab igaüks ellujäämiseks minimaalset K-vitamiini kogust. Tervislik toiduvalik, mis sisaldab rohelisi juurvilju, annab meile K1-vitamiini.
K2-vitamiini on teiselt poolt raske leida läänemaises dieedis, kuna seda vitamiini valmistavad „head“ bakterid, mida kasutatakse teatud toiduainete fermenteeerimisel. Kahjuks on sellised toiduained meie dieedis liiga harvaesinevad, erinevalt mõnedest Aasia maadest, kus kasutatakse sageli natto nimelist toitu. See toit sisaldab palju K2-vitamiini ja on Jaapanis klassifitseeritud tervisetoiduks.
Praegu on kõige huvipakkuvamaks K2-vitamiini uurimisvaldkonnaks selle toime kardiovaskulaarsüsteemile.
Uuringud keskenduvad sellele, kuidas K2-vitamiin aitab kaasa maatriksi gla valgu (MGP) aktiveerimisele. MGP on seni enim tuntud ja kõige efektiivsem arterite lubjastumise ehk ateroskleroosi looduslik inhibiitor. On vaja rohkem teadusuuringuid dokumenteerimaks, et ateroskleroosi saab tõepoolest mõjutada või et see väheneb tõenäoliselt või on isegi pöörduv, kui muuta välismõjusid ja dieeti. Varem arvati, et ateroskleroos on pöördumatu, ehk teisisõnu, kui arterite lubjastumine on alanud, ei saa protsessi olulisel määral peatada ega tagasi pöörata.
Seni on K-vitamiini kõige paremini dokumenteeritud seoses luutervisega. Vähenenud luumass ja luutugevus võivad viia luumurdude tekkeni. Seetõttu on tähtis pöörata erilist tähelepanu vitamiinidele ja mineraalidele, mis on kasulikud tervisliku luustruktuuri säilimise jaoks. K-vitamiin soodustab:
- Normaalset vere hüübimist
- Normaalse luutervise säilimist
Ehkki D-vitamiini nimetatakse tavaliselt vitamiiniks, ei ole see tegelikult asendamatu vitamiin, kuna seda saab toota nahas päikesevalguse toimel. Paljudes maades võib olla piisav tugev ja pikaajaline kokkupuude päikesevalgusega ja sisaldus toidus. Siiski puuduvad rahvusvahelised soovitused, kui palju tuleks end päevitada, et saavutada piisav D-vitamiini sisaldus organismis. Intensiivse päikesevalgusega kokkupuute ebasoodne mõju on nahavähi suurenenud risk, mistõttu teadlased jätkavad arutelu seoses solaariumide ja päikesekaitsevahendite kasutamisega. See muudab toidulisandid heaks valikuvõimaluseks D3-vitamiini sisalduse säilitamisel.
D3-vitamiin (kolekaltsiferool) on D-vitamiini vorm, mis tekib kokkupuutel päikesevalgusega. See vorm muutub maksas bioloogiliselt aktiivseks 1,25-dihüdroksü-D-vitamiiniks. D3-vitamiin soodustab:
- Kaltsiumi ja fosfori normaalset imendumist ja kasutamist
- Normaalse luutervise säilimist
- Normaalsete hammaste säilimist
- Normaalse lihasetalitluse säilimist
- Normaalset immuunsüsteemi talitlust
- Vitamiinil on oluline roll rakkude jagunemisel
Koostis:
– K2-vitamiin (menakinoon-7) 200 μg,
– linaseemneõli (Linum usitatissimum),
– D3-vitamiin (kolekaltsiferool) 40 μg,
– želatiin (kapsel),
– stabilisaator (glütserool),
– värvaine (raudoksiidid ja -hüdroksiidid).
30 kapslit karbis
NB! Toodetud vastavalt GMP kvaliteedi-märgistuse nõuetele.
Saad tellida toote omale mugavalt koju kulleriga või pakiautomaati kasutades soovituskoodi 7230355:
https://eqology.com/ee/product/meie-tooted-ee/k2-d3-ee/
Lisainfo toote kohta, ostmine Eestis ja tervisenõu siit – tervisesaladused@gmail.com
Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/