Milleks on vaja dokosaheksaeenhapet (DHA)?

Paljudel inimestel on juba ettekujutus oomega-3 polüküllastumata rasvhapetest, kuid mis on dokosaheksaeenhape (DHA) ja millist rolli see kehas mängib – saate lugeda käesolevast artiklist.

Dokosaheksaeenhape, eikosapentaeenhape ja linoleenhape on oomega-3 polüküllastumata rasvhapped ehk PKRH-d ning neid leidub omakorda kalades, chia- ja linaseemnetes, kreeka pähklites, aga ka vetikates ja mereandides.

Ajule ja närvisüsteemile

DHA on ajurakkude membraanide põhiline komponent ning see tagab närviimpulsside kiire ja korrektse edastamise. DHA mõjutab inimese kognitiivseid funktsioone, st võimet mõista, uurida, tajuda ja töödelda teavet.

Nägemise jaoks

DHA-d leidub suurtes kogustes silmade võrkkestas, mis aitab kaitsta võrkkesta ja sarvkesta kahjustuste eest. Mõned uuringud näitavad, et DHA võib aidata kaitsta silmi kuiva silma sündroomi eest ja vähendada ka glaukoomi tekkeriski.

Laste tervise heaks

DHA omaduste uuring on näidanud, et lapsepõlves ja noorukieas aitab see toitaine paremini infot omastada, näidata üles suuremat visadust õppimisel, vähendab hüperaktiivsust, vähendab ärevust ja agressiivsust ning osaleb nägemissüsteemi väljakujunemises. Teadlased on ka tõestanud, et kalaõli toidulisandite võtmine raseduse ajal avaldab positiivset mõju lapse aju ja intelligentsuse arengule. 4-aastastel lastel, kelle emad võtsid raseduse ajal oomega-3 toidulisandeid, on reeglina kõrgemad vaimsed võimed.

Depressiooni vastu võitlemiseks

Välismaised uuringud näitavad, et depressiooniga inimestel on oomega-3 tase langenud. Seda kinnitab artikkel ajakirjas Molecular Psychiatry, kus autorid kirjutavad, et DHA ja EPA võivad vähendada depressiooni sümptomeid. DHA omakorda kaitseb neuroneid ja hoiab ära uute närvirakkude moodustumise protsessi aeglustumise.

DHA on meie DHA + D3 Smart chews toote põhikomponent. Lisaks oomega-3 polüküllastumata rasvhappele sisaldab see ka kõige olulisemat ehk D3-vitamiini, mis on vajalik tervete luude ja hammaste ning immuunsuse jaoks.

DHA ja D3-vitamiin on sünergilised ained, mis suurendavad üksteise efektiivsust. Kumbagi neist meie keha ise ei sünteesi, seetõttu tuleb neid organismi varustamiseks saada ohtrasti toiduga.
– VANEMARST / CORAL CLUB KONSULTANT – ELENA MANOVSKA

Toode on valmistatud kõrgtasemeliselt puhastatud anšoovisest, sardiinist ja makrellist saadud kalaõlist kasutades ConCordixi tehnoloogiat, mis suurendab tootes sisalduvate komponentide biosaadavust 44%. DHA + D3 Smart chews eelis on selle mugav kuju – närimistablette võib tööle või kooli kaasa võtta ja seeläbi oma toidusedelit oluliste toitainetega täiendada.

Originaalartikkel on leitav siit.


Koostis:

– Kalaõli 720 mg (sh Oomega-3 482 mg, millest EPA 72 mg ja DHA 360 mg),
– vitamiin D3 12 mcg.

Kasutamine:
Lastele alates 4 a ja täiskasvanuile 1 kummikomm päevas koos toiduga.

Otse Coral Club veebipoest saad toote tellida siit:
DHA+D3 Smart Chews

NB! Kõik Coral Club tooted on GMP kvaliteedi-märgistusega.

Registreeri tasuta kohustustevaba Coral Club kliendikaart, et saada koheselt allahindlust -20% kõikidelt toodetelt:
https://coral.club/ee/6452387.html

Lisainfot toodete kohta ja tasuta tervisenõu saad küsida siit – tervisesaladused@gmail.com

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Vaata ka:
Yummy vits – vitamiinid, mida lapsed armastavad!
Apelsinimaitseline Omega 3 lastele
O!Mega-3 TG
Prenatal +
Papaia – maitseb ka lastele