Seleen – tähtsaim elumineraal Ca ja Mg kõrval

SELEEN – TÄHTSAIM ELUMINERAAL KALTSIUMI JA MAGNEESIUMI KÕRVAL!

Seleen (Se) kuulub üle 200 hormooni ja ensüümi koostisse, reguleerides KÕIGI elundite ja organitesüsteemide talitlust. Sellega tagatakse 80% inimese organitele – südamele, kopsudele, maksadele, seedimisele jne – vajalikust energiast. Seleen aeglustab vananemisprotsesse ja tõstab tüvirakkude aktiivsust. Muuhulgas on otsene seos nt nägemisteravuse ja seleeni hulga vahel silmas. Soodustab liikumisvõimet, erksust, meeleolu, isu, naha, juuste ja küünte tervist, tagab nooruse südamele, liigestele, veresoontele. Kilpnäärmevaevuste põhjuseks on sageli seleenipuudus. Ilma seleenita ei saa isegi kõige orgaanilisem jood imenduda. Ta on glutatsiooni põhiosis – mis kaitseb organismi kahjulike ainete eest. Selle puudusel oleme rohkem väsinud, loiud, ägenevad kroonilised haigused, küüned muutuvad kuivaks ja neile ilmuvad vertikaalsed jooned, juuksed hallinevad varem, nahk kaotab niiskuse ja elastsuse. Muutume hajameelsemaks, keskenduda on raskem.

Miks?

Sest looduses on seleeni vähe. Rikkalikult on seda maa peal vaid paikades, kus purskavad vulkaanid. Suurtel aladel seda pinnases praktiliselt polegi – sh Baltimaades. Siinsed elanikud peaksid seda võtma täiendavalt vähemalt 2-3 kuud aastas, sest seda ei leidu ka kohalikes taimsetes ja loomsetes toiduainetes. See puudutab ka mahetooteid.

Ka väetistega pinnasesse viidud liigne fosfor ja väävel takistavad seleeni omastamist taimede poolt. Sama teevad meie organismis ka suhkur, E-ained, medikamendid, kloor, fluor, raskemetallid.

Regulaarselt seleeni kasutavad inimesed haigestuvad vähki 50% harvemini (sh meeste eenäärmevähki 60% vähem). Seleeni puudusel kuhjuvad organismis toksiinid: kaadmium, elavhõbe, kloor, fluor.

Varasemalt kasutati seleeni naatriumseleniidina, kuni selgus, et see ei ole looduslik vorm ega sobi kasutuseks. Seleeni parimaks vormiks inimese jaoks kaasajal on SELENOMETIONIIN, mis imendub peaaegu täielikult ja sobib suurepäraselt organismi valkudega. Just sellisel kujul on seleen meie veres.

Terve täiskasvanud inimene vajab ööpäevas 100, krooniliselt haiged (südame-veresoonkond, kõhu- ja kilpnääre, vähk) 200 mcg selenometioniini. 200-400 mcg tagab ennetava kaitse vähi eest. Eri vähihaiguste puhul võetakse seda kuni 800 mcg (arsti järelvalvel), rohkemaga võib seda juba üle manustada.

Terve seedimisega inimesel imendub 60% taimsest ja 20% loomsest seleenist. Seda on soovitav kombineerida koensüümi Q10, vitamiinide C ja E, ginko biloba, B-grupi vitamiinide, rohelise tee ekstraktiga. Peamine tingimus seleeni imendumiseks on L-metioniini saadavus.

Kui pinnases on rikkalikult seleeni, siis sisaldub seda: oliivõlis ja oliivides, kalas jt mereandides, pähklites, ubades, küüslaugus, maisis, tomatites, valgetes seentes, soolatud searasvas, loomade subproduktides, munakollases jt.

Kõrgkvaliteetne (GMP-märgiga) L-selenometioniin (kapslis 75 mcg) koos C-vitamiiniga (kapslis 75 mg), purgis 100 kapslit.
Vaata toodet täpsemalt siit:
https://tervisesaladused.ee/mineraalained/seleen-c-vitamiiniga/

Registreeri tasuta kohustustevaba Coral Club kliendikaart, et saada koheselt allahindlust kõikidelt toodetelt -20%:
https://coral.club/ee/7503468.html

Lisainfot Coral Club tervisetoodete kohta ja tasuta konsultatsiooni saad küsida emaililt tervisesaladused@gmail.com