20 punkti, mida on hea teada uue Jaapani koensüümi Kaneka Q10 kohta

KÜSIMUSED JA VASTUSED TOOTE COENZYME Q10 KOHTA (tootja BIO International, USA)

 1. Mille poolest erineb uus toode varasemast?
  Uue toote esimene ja peamine erinevus on see, et see sisaldab patenteeritud, parema biosaadavusega Jaapani koensüümi Kaneka Q10®.Teine erinevus seisneb selles, et toote koostises on kookosõlist pärinevad keskmise ahelaga triglütseriidid (MCT), mis soodustavad rasvlahustuvate ubikinoonide imendumist. Keskmise ahelaga triglütseriidid ei imendu mitte soolestikus, vaid maos, ja satuvad värativeeni kaudu kohe maksa, kus need kiiresti põletatakse ja muundatakse energiaallikateks, st neid ei säilitata.Kolmas erinevus: uue toote koostis sisaldab ka sigurijuurest saadud prebiootilist inuliini, mis parandab mikrofloora seisundit ja ubikinooni imendumist.Tänu nendele kolmele tegurile on uus toode tõhusam.Neljas erinevus: uue toote puhul on kasutatud taimseid kapsleid, vana puhul aga želatiinkapsleid.Viies erinevus: uut toodet toodab USA ettevõte BIO International, kus praegu toodetakse enamik ettevõtte tootevalikust. Varasem toode valmis Saksamaal.
 2. Milline kasu on Kaneka Q10® koensüümi eelis?
  Koensüüm KanekaQ10® valmistatakse biotehnoloogiliselt pärmi kääritamise teel. Tänu sellele ja Kaneka rangetele tootmisstandarditele on Kaneka Q10 puhtaim koensüüm Q10 maailmaturul. Arvatakse, et pärmist kääritatud koensüüm on bioloogiliselt identne kehas toodetud koensüüm Q10-ga.Kaneka Q10-l on 30-aastane tootmise, ohutuse testimise ja kliiniliste uuringute kogemus, mis kinnitab toote kvaliteeti ja tõhusust.Koensüüm Kaneka Q10 on teadlaste valik kogu maailmas. Koensüüm Kaneka Q10 ei sisalda GMO-sid ega allergeene ja sellel on koššersertifikaat.
 3. Mis on keskmise ahelaga triglütseriidide (MCT) kasutamise eelis tavapärase õlilahuse ees koensüümi transpordivahendina?
  Keskmise ahelaga triglütseriidid (MCT ehk medium chain triglycerides) on saadud kookosõlist. Molekulaarsel tasandil erinevad MCT-d pika ahelaga triglütseriide sisaldavatest küllastunud rasvhapetest lühema süsinikahela poolest. Oma struktuuri tõttu satuvad MCT molekulid kiiremini vereringesse, kuna need imenduvad juba maos. Seega kiirendab tavapärase õlilahuse asendamine MCT-ga koensüümi imendumist organismis.Lisaks metaboliseeritakse (põletatakse) MCT maksas kütusena, erinevalt tavalistest rasvadest, mis ladustatakse organismis ja mis võivad halvendada vere lipiidiprofiili. Lisaks stimuleerib MCT kasulike bakterite vohamist soolestikus ja tervendab mikrofloorat.
 4. Miks on koostisesse lisatud inuliin?
  Inuliin on sigurijuurest saadud taimne komponent. See on looduslik prebiootikum, mis parandab mikrofloora seisundit ja soodustab lühikese ahelaga rasvhapete sünteesi soolestikus. Need on soole limaskesta peamine energiaallikas, mis reguleerib happe-aluse tasakaalu ja tagab normaalse ainevahetuse. Kõik see mõjutab positiivselt rasvlahustuva koensüümi imendumist, eriti kui on probleeme seedekulgla talitlusega.
 5. Kas koensüüm Q10, koferment Q10, ubidekarenoon ja ubikinoon on sünonüümid?
  Jah, kõik need nimetused tähistavad üht ja sama ainet. Aine sai nimeks „ubikinoon” (kreeka keeles „üldlevinud kinoon”), sest seda leidub enamikus loomade, taimede, seente ja mikroorganismide elusrakkudes ning seetõttu leidub seda sõna otseses mõttes kõikjal organismis.
 6. Millist rolli mängib koensüüm Q10 organismis?
  Koensüüm Q10 täidab organismis kahte põhifunktsiooni: osaleb kõikides rakkudes energia sünteesimises. Q10 on oluline osaleja metaboolsete keemiliste reaktsioonide ahelas, mis genereerib energiat rakkude sees ja vastutab 95% organismi energia tootmises. Ilma koensüümi Q10 osaluseta ei ole rakk võimeline sünteesima ATP-d — energeetilisi molekule, mis on keha peamised energiaallikad. Seetõttu mõjutab selle aine puudus organismis eriti neid organeid ja kudesid, mis vajavad väga palju energiat — süda, aju, maks, kopsud, neerud ja kõhunääre.
  Teine oluline funktsioon on toimida antioksüdandina. Koensüüm Q10 on ainus rasvlahustuv antioksüdant, mida inimesed ja loomad suudavad iseseisvalt sünteesida, samuti oksüdeeritud vormist pidevalt regenereerida, taastades selle antioksüdantse aktiivsuse.Koensüüm Q10 omab otsest antioksüdantset toimet, püüdes kinni vabad radikaalid ja takistades rakumembraanide oksüdeerumist (st tagades nende stabiilsuse), kaitstes seeläbi DNA-d, ja kaudset antioksüdantset toimet — hoides ära E- ja C-vitamiinide oksüdatsiooni, mis on samuti tugevad antioksüdandid.
 7. Mis vahe on ubikinoonil ja ubikinoolil?
  Ubikinoon ja ubikinool on koensüüm Q10 kaks aktiivset vormi. Ubikinoon on oksüdeeritud vorm ja ubikinool on redutseeritud vorm. Mõlemad vormid esinevad mitokondrites ehk nn rakkude elektrijaamades, kus toimub pidev oksüdeeritud vormi muundamine taastatud (redutseeritud) vormiks ja vastupidi. Tänu nendele muundamistele vabanebki rakkudes energia.Arvatakse, et ubikinoolil on suurem biosaadavus, kuna see on vees lahustuv ja tungib kergemini rakkudesse. Kuid kehale kasulikkuse seisukohast on mõlemad vormid, nii ubikinoon kui ubikinool, võrdselt vajalikud; ning kaasaegsed tehnoloogiad lahustuva aine, näiteks keskmise ahelaga triglütseriidide, kohaletoimetamiseks võivad oluliselt suurendada ubikinooni biosaadavust.
 8. Kellele on eriti soovitatav võtta koensüüm Q10 100 mg?
  Üle 40-aastased. Suure füüsilise ja psühho-emotsionaalse stressiga isikud, sportlased, südame-veresoonkonna, närvisüsteemi või hingamisteede kroonilisi haigusi põdevad isikud, naised menopausi ajal, dieetide või tasakaalustamata toitumise puhul.
 9. Millist toimet võib oodata koensüüm Q10 100 mg võtmisel?
  Toode aitab:
  — parandada südame-veresoonkonna, närvisüsteemi ja lihaste tööd;
  — kergemini taluda suurenenud füüsilist ja psühho-emotsionaalset stressi;
  — aeglustada naha vananemist;
  — tugevdada immuunsust;
  — pikendada aktiivset eluviisi kõrge eani.
 10. Milline on uue toote koostis?
  1 taimne kapsel sisaldab 100 mg Kaneka koensüüm Q10, 125 mg inuliini ja 5 mg keskmise ahelaga triglütseriide (MCT).
 11. Millises riigis on uus toode valmistatud?
  Toode on valmistatud USA ettevõttes BIO International.
 12. Mis on uue toote säilivusaeg?
  2 aastat alates tootmise kuupäevast.
 13. Milline on uue toote manustamisskeem?
  Täiskasvanud: 1 kapsel päevas söögi ajal.
 14. Millised on uue toote vastunäidustused?
  Individuaalne talumatus toote komponentide suhtes, rasedus, imetamine. Kui teil esineb kroonilisi haigusi, peate enne kasutamist konsulteerima oma arstiga.
 15. Kas toode sobib taimetoitlastele?
  Jah, toode ei sisalda loomseid koostisosi.
 16. Milliste Coral Clubi toodetega võib toodet koos manustada ja millistga pigem mitte?
  Koensüüm Q10 100 mg on universaalne toode, mille manustamine ei takista vitamiinide ja mineraalide imendumist. Ärge ühendage Koensüüm Q10 100 mg manustamist ühegi puhastava, detox- või lahtistikuuriga, kuna need ei lase toimeainel täielikult imenduda.Eriti hea on manustada koensüüm Q10 koos toodetega, mis parandavad soolestiku mikrofloorat, näiteks Super-Flora, B-Kurunga, Abricotab, Papaya, samuti rasvlahustuvate toodetega: letsitiin, küüslauguekstrakt, haimaksaõli, Zaferan, liposoomne C-vitamiin, liposoomne D3-vitamiin, liposoomne kurkumiin, või kaaliumi ja/või magneesiumi sisaldavate toodetega H -500, PentoKan, Coral Magnesium, Calcium Magic, Ca-Mg kompleks.
 17. Kas toodet võivad võtta krooniliste haigustega isikud (diabeet, südame isheemiatõbi, maksa-, neeru-, sapiteede haigused jne)?
  Kuigi koensüüm Q10 on tuntud oma positiivse mõju poolest südame-veresoonkonnale, peate mis tahes kroonilise haiguse korral kõigepealt nõu pidama oma arstiga.
 18. Kas füüsilise aktiivsuse suurenemisel võib annust suurendada?
  1 kapsel sisaldab 100 mg ubikinooni, mis vastab 333%-le Tolliiidu liikmesriikides soovitatavast päevasest kogusest. Annust võib suurendada ainult raviarsti soovitusel.
 19. Mis on CoQ10 soovitatav päevane kogus?
  Koensüüm Q10 soovitatav päevane kogus Tolliliidu liikmesriikides on 30 mg päevas, USAs ja Euroopas pole seda normi kindlaks määratud.
 20. Kui kaua võib koensüüm Q10 100 mg manustada?
  Soovitatav kuuri kestus on 1 kuu. Vajadusel võib kuuri korrata.

Otse Coral Club veebipoest saad toote tellida siit:
Koensüüm Q10

NB! Kõik Coral Club tooted on GMP kvaliteedi-märgistusega.

Registreeri tasuta kohustustevaba Coral Club kliendikaart, et saada koheselt allahindlust -20% kõikidelt toodetelt:
https://coral.club/ee/6010234.html

Lisainfot toodete kohta ja tasuta tervisenõu saad küsida siit – tervisesaladused@gmail.com

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Vaata ka:
Koensüüm Q10 – peata vananemine, noorenda oma keha
Assimilator – seedeensüümid rasvade, valkude ja süsivesikute lõhustamiseks
Papaia – maitseb ka lastele ja neile väga sobilik