Tauriin – asendamatu aminohape

Järjest enam räägitakse tauriini vajalikkusest inimestele, selle olulisusest sportivale inimesele, toidulisandina reklaamitakse seda rohkelt erinevates variatsioonides, aga…

Kuidas tauriin meie organismile mõjub, miks me seda vajame?

Coral Taurine on asendamatu toode:
– südame ja veresoonkonna ning närvisüsteemi jaoks
– silmade tervise säilitamiseks
– ainevahetuse optimeerimiseks
– kaitseks vabade radikaalide vastu

Coral Taurine on “universaalse” aminohappe tauriini allikas

Tauriin on paljude tervistavate toimetega ja seetõttu väga tähtis toidulisand.

Võib öelda, et see aminohape saadab inimest kogu elu – eostamisest kõrge vanaduseni. See on juba raseduse ajal loote normaalseks arenguks ja kasvuks väga tähtis aine. Seejuures märgivad spetsialistid, et laste peaajus on tauriini neli korda rohkem kui täiskasvanutel.

Kuidas me tauriini saame?

Toidus sisaldub tauriin loomse päritoluga toitainetes – kalas, lihas, piimas ja munades. Taimses toidus seda ei leidu. Seetõttu on see aminohape taimetoitlastele eriti tähtis. Kuigi tauriini loetakse aminohappeks, ei kuulu see valkude koostisse, erinevalt teistest aminohapetest.

Tauriin:
– vähendab krampe,
– pidurdab närvierutuse edasiandmist kesknärvisüsteemis,
– tugevdab mälu,
– toetab tähelepanuvõimet.

Tauriin meie organismis

Tauriini funktsionaalsed omadused on muljetavaldavad. Seda leidub eriti rohkesti peaajus ja silmade võrkkestas.

Tauriin on silma võrkkesta peamine aminohape (40-50%), mis tagab sealsete kudede toitmise ja normaalse talitluse ning soodustab silmade valgusega kohanemist. Ja mis kõige tähtsam – tauriin suudab taastada võrkkesta ja silmaläätse kudede kahjustusi, seega parandada nägemist ka pärast erinevaid traumasid või ealiste probleemide tekkimist.

Sama oluline on tauriin ka südame ja veresoonkonna jaoks. Eelkõige takistab see kaaliumi väljaviimist südamelihasest ning normaliseerib naatriumi, kaaliumi, kaltsiumi ja magneesiumi ainevahetust – need mineraalid hoiavad alal õiget ja tervet südamerütmi. Lisaks soodustab tauriin veresoonte laienemist.

See aminohape osaleb aktiivselt ainevahetuses, hoiab ära sapi kogunemise sapipõies ja sapikanalites, vähendab madala tihedusega kolesterooli (halva kolesterooli – LDL) taset veres ja maksas ning ennetab trombide teket. Veel üks tauriini ülesanne on tõsta organismis insuliini aktiivsust, see hormoon aga mõjutab vahetult vere glükoositaset ja maksas ning lihastes toimuvat glükoosi teisendamist glükogeeniks ning tõstab energiavahetust.

Tauriin toimib ka antioksüdandina, sidudes organismis aktiivseid hapniku vorme, mis kahjustavad DNA-d, samuti tagab tauriin vitamiinide C ja E ning valk-antioksüdandi glutatiooni vajaliku koguse.

60 kapslit purgis

Otse Coral Club veebipoest saad toote tellida siit:
Coral Taurine

NB! Kõik Coral Club tooted on GMP kvaliteedi-märgistusega.

Registreeri tasuta kohustustevaba Coral Club kliendikaart, et saada koheselt allahindlust -20% kõikidelt toodetelt:
https://coral.club/ee/6759128.html

Lisainfot toodete kohta ja tasuta tervisenõu saad küsida siit- tervisesaladused@gmail.com

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/