Foolhape ehk vitamiin B9

Foolhappe kasutamine võimaldab:
– vältida B9-vitamiini hüpovitaminoosi,
– ära hoida erinevate tekkepõhjustega aneemiat,
– parandada südame-veresoonkonna tööd,
– komplekssel mõjutamisel parandada nahahaiguste kulgu.

1941. aastal isoleeriti foolhape (B9-vitamiin) spinati ja peterselli rohelistest lehtedest ja seoses sellega sai see oma nime (ladina k folium – leht). Seda vitamiini sisaldavate toiduainete kulinaarsel töötlemisel hävib sellest 90%, seepärast on praegu foolhappe puudus igal teisel naisel. Foolhappe puudus on oluliselt suurem hormonaalseid ravimeid ja alkoholi tarvitavatel naistel. Olukorda saab parandada korvates vitamiinipuudust bioaktiivse toidulisandi Foolhape abil.

See toode on foolhappe looduslik allikas, mis on vajalik vererakkude ja neuronite sünteesiks, DNA ja RNA reprodutseerimiseks. B9-vitamiin on vajalik ka raseduse ajal loote kudede normaalseks arenguks.

Foolhappe vähesus häirib vere hüübimisvastase süsteemi toimimist, mis võib kaasa tuua trombide tekke suurenemise. Foolhape taastab närvikoe struktuuri ja etendab olulist rolli adrenaliini tekkel.

B9-vitamiin hoiab ära loote emakasisesed anomaaliad. Raseduse ajal osaleb see loote närvisüsteemi, platsenta moodustamises, on vajalik rakkude jagunemiseks, kõikide elundite ja kudede kasvuks ja arenguks. See on kasulik ka imetamise perioodil, samuti sünnitusjärgse depressiooni leevendamiseks.

Koos B12-vitamiiniga osaleb foolhape vereloomeprotsessi regulatsioonis, hemoglobiini sünteesimisel, on asendamatu koostisosa erütrotsüütide ehk vere punaliblede ning leukotsüütide ehk valgete vereliblede reprodutseerimisel. Seega hoiab foolhape ära erineva etioloogiaga aneemia teket.

Lisaks suurendab foolhape vaimset ja füüsilist töövõimet, mängib olulist rolli ateroskleroosi ja sellega seotud südame-veresoonkonna haiguste ennetamisel. Foolhappe mõjul toimuvad soodsad muutused vere lipiidide koostises, alaneb kolesteroolisisaldus vereseerumis.

B9-vitamiin suurendab kliinilist efekti psoriaasi, ekseemi, dermatiidi ravimisel. Tarvitamisel koos B12-vitamiiniga aitab ühtlustada vitiliigost põhjustatud naha pigmentatsiooni, aitab akne ehk vinntõve korral.

Koostis:
– foolhape 400 mcg

100 tabletti purgis.

Otse Coral Club veebipoest saad toote tellida siit:
Folic Acid

NB! Kõik Coral Club tooted on GMP kvaliteedi-märgistusega.

Registreeri tasuta kohustustevaba Coral Club kliendikaart, et saada koheselt allahindlust -20% kõikidelt toodetelt:
https://coral.club/ee/6010234.html

Lisainfot toodete kohta ja tasuta tervisenõu saad küsida siit – tervisesaladused@gmail.com

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Sulle võib meeldida ka:
B-vitamiinide kompleks “Tasty B” on mõnusalt laimise maitsega

Coral Club tootekataloogi leiad siit:
https://ee.coral-club.com/shop/catalog_pdf/et/catalog.pdf