Foolhape ehk vitamiin B9

Foolhappe kasutamine võimaldab:

– vältida B9-vitamiini hüpovitaminoosi,
– ära hoida erinevate tekkepõhjustega aneemiat,
– parandada südame-veresoonkonna tööd,
– komplekssel mõjutamisel parandada nahahaiguste kulgu.

1941. aastal isoleeriti foolhape (B9-vitamiin) spinati ja peterselli rohelistest lehtedest ja seoses sellega sai see oma nime (ladina k folium – leht). Seda vitamiini sisaldavate toiduainete (leidub rohkelt nt rohelistes lehtköögiviljades ja kaunviljades), kulinaarsel töötlemisel hävib sellest 90%, seepärast on praegu foolhappe puudus igal teisel naisel. Foolhappe puudus on oluliselt suurem hormonaalseid ravimeid ja alkoholi tarvitavatel naistel. Olukorda saab parandada korvates vitamiinipuudust bioaktiivse toidulisandi Folic Acid abil.

See toode on foolhappe looduslik allikas, mis on vajalik vererakkude ja neuronite sünteesiks, DNA ja RNA reprodutseerimiseks. B9-vitamiin on vajalik ka raseduse ajal loote kudede normaalseks arenguks. Foolhape (В9-vitamiin) on organismile äärmiselt oluline eriti kasvu ja aktiivse ainevahetuse perioodil.

Foolhappe vähesus häirib vere hüübimisvastase süsteemi toimimist, mis võib kaasa tuua trombide tekke suurenemise. Osaleb vereloome protsessides, päriliku informatsiooni edastamises, parandab meeleolu ja naha seisundit. Foolhape taastab närvikoe struktuuri ja etendab olulist rolli adrenaliini tekkel.

B9-vitamiin hoiab ära loote emakasisesed anomaaliad. Raseduse ajal osaleb see loote närvisüsteemi, platsenta moodustamises, on vajalik rakkude jagunemiseks, kõikide elundite ja kudede kasvuks ja arenguks. See on kasulik ka imetamise perioodil, samuti sünnitusjärgse depressiooni leevendamiseks.

Koos B12-vitamiiniga osaleb foolhape vereloomeprotsessi regulatsioonis, hemoglobiini sünteesimisel, on asendamatu koostisosa erütrotsüütide ehk vere punaliblede ning leukotsüütide ehk valgete vereliblede reprodutseerimisel. Seega hoiab foolhape ära erineva etioloogiaga aneemia teket.

Lisaks suurendab foolhape vaimset ja füüsilist töövõimet, mängib olulist rolli ateroskleroosi ja sellega seotud südame-veresoonkonna haiguste ennetamisel. Foolhappe mõjul toimuvad soodsad muutused vere lipiidide koostises, alaneb kolesteroolisisaldus vereseerumis.

B9-vitamiin suurendab kliinilist efekti psoriaasi, ekseemi, dermatiidi ravimisel. Tarvitamisel koos B12-vitamiiniga aitab ühtlustada vitiliigost põhjustatud naha pigmentatsiooni, aitab akne ehk vinntõve korral.

Üks В9-vitamiini olulisematest ülesannetest on vereloome protsessis, hemoglobiini ja erütrotsüütide sünteesis osalemine ning see aitab ennetada aneemiat. 

Vitamiin on vajalik ka pärilikku informatsiooni sisaldavate nukleiinhapete sünteesiks. Foolhappel on oluline osa viljakuses: suurendab naise suguhormoonide östrogeeni ja progesterooni tootmist, parandab munasarjade funktsiooni, soodustab normaalset soolist arengut, ennetab varajast menopausi. 

Parandab naha seisundit, ennetab akne teket, juuste hallinemist ja väljalangemist. 

Koostis:

– foolhape 400 mcg

100 tabletti purgis.

Otse Coral Club veebipoest saad toote tellida siit:
Folic Acid

NB! Kõik Coral Club tooted on GMP kvaliteedi-märgistusega.

Kohene soodustus -20%, kui registreerid siin omale TASUTA kohustustevaba Coral Club kliendikaardi:
https://coral.club/ee/6759128.html

Lisainfot toodete kohta ja tasuta tervisenõu saad küsida siit – tervisesaladused@gmail.com

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Sulle võib meeldida ka:
B-vitamiinide kompleks “Tasty B” on mõnusalt laimise maitsega