100% looduslik kalaõli toode – tippkvaliteediga omega-3 allikas

100% looduslik Arktika vetes vabalt kasvanud kalast valmistatud puhast omega-3 õli sisaldav toidulisand koos külmpressitud oliivõli ja D3 vitamiiniga.
Apelsini- või sidrunimaitseline.

Teostatud uuringud näitavad, et tarbides EQ Pure Arctic Oil õli vähemalt 120 päeva jooksul, on võimalik parandada oma organismis omega-6 ja omega-3 rasvhapete tasakaalu. EQ Pure Arctic Oil õli sisaldab omega-3 rasvhappeid ning on valmistatud Norra rannikul Põhja- Jäämere külmast ja toitaineterikkast veest püütud tursakaladest.

  • Ei sisalda muid kalaõlisid ja sünteetilisi lisaaineid.
  • Tasakaalustatud õli optimaalse omega-6 ja omega-3 rasvhapete tasakaalu saavutamiseks.
  • Omega rasvhapped on kasuliku mõjuga südamele, arteritele, ajule, organismi vastupanuvõimele ning immuunsüsteemile ja lihastele.
  • Omega-3 aitab alandada ja hoida normaalset vererõhku ja kolesterooli, kaltsiumi ja triglütseriidide taset veres.
  • On MSC CoC- sertifitseeritud ning on toodetud Norras jätkusuutliku kalatööstuse poolt (MSC CoC standard on mõeldud kasutamiseks ettevõtetele, kes toodavad kala või kalatooteid toorainest, mis on pärit MSC põhimõtteid ja kriteeriume jälgivatest kalakasvatustest või kalapüügikohtadest).
  • Tootesse on lisatud polüfenoole ja kvaliteetset külmpressitud oliiviõli, D3 vitamiini ning tootel on värske sidruni või apelsini maitse.
  • 100% looduslik.

Oksüdeerumise madal koguväärtus (madal TOTOX väärtus)

Oksüdeerumise madalat koguväärtust loetakse kvaliteetse omega-3-rasvhappeid sisaldava õli tunnuseks. Oksüdeerumise koguväärtus on asjaomase omega-3-rasvhappeid sisaldava õli „oksüdatsioonisaaduste“ hulka iseloomustav arvutuslik väärtus, mis leitakse valemiga 2 × PV + AV. Õlis EQ Pure Arctic Oil kasutatava kalaõli oksüdeerumise koguväärtus on väiksem ja seega parem kui Norra tarbijatele suunatud telesaates „TV2 hjelper deg“ 2014. aastal omega-3-rasvhappeid sisaldavate toodete kontrollimise käigus mõõdetud kõige madalam  väärtus. Saates mõõdetud kõige madalam väärtus oli 9,3. Ettevõttes Eqology kasutatava omega-3-rasvhappeid sisaldava õlide väärtus kõigub pisut partiist olenevalt, kuid jääb alati vahemikku 4–7.

Asendamatud rasvhapped

Rasvhapped on ülimalt olulised kõikides organismi funktsioonides näiteks aju, lihaste, vereringesüsteemi, naha ja hingamisteede optimaalse toimimise tagamiseks. Jagame siinjuures rasvhapped omega-3, -6 -ja 9 rasvhapeteks. Omega-3 ja omega-6 rasvhapped on neist olulisimad sest et organism ei suuda neid ise toota ja seetõttu peab neid saama toidust või tarbima toidulisandina. Kuna need rasvhapped on olulised aju arenguks, immuunsuse- ja vererõhu reguleerimisel on eriti oluline saada neid rasvhappeid igapäevaselt.

Muutused toitumises

Enne tööstusrevolutsiooni  sisaldas lääneriikide toit peaaegu võrdses koguses omega-3 -ja omega-6 rasvhappeid. Viimase 40-50 aasta jooksul on aga meie toiduainetes ja toitumisharjumustes toimunud suured muutused. Tarbitakse palju töödeldud toiduaineid ja taimseid rasvu. Näiteks soja, päevalill ja mais sisaldavad kuni 80% omega-6 rasvhappeid ja peaaegu mitte üldse omega-3 rasvhappeid. Samuti on loomasöödas millega toidetakse loomi ja sellest sõltuvat ka loomsetes saadustes suurel hulgal omega-6 rasvhappeid – kahjuks kehtib sama ka kalakasvandustes kasvatatud kalade kohta.

Omega-6/omega-3 suhe

Kui organismis on oluliselt suurem omega-6 rasvhapete osakaal võrreldes omega-3 rasvhapetega võib see tekitada terviseprobleeme. Kahjuks on see niimoodi meie enamiku puhul ilma, et me sellest probleemist teadlikud oleksime. Tänapäeval on omega-6 ja omega-3 suhe (ingl. Ratio) tüüpilise lääneriikide toitumistavade juures 10: 1 ja 20: 1. See tähendab, et võime saada kuni 20 korda rohkem omega-6 rasvhappeid võrreldes omega-3 rasvhapetega. Soovituslik suhe on aga väiksem kui 5: 1. Viimasel kümnendil tehtud uuringud on paljastanud, et pikaajalised põletikud tekitavad mitmeid kroonilisi haigusi, nagu südame-veresoonkonna haigused, 2. tüübi diabeet ja ülekaalulisus. Rasvhapete suhe, mis on suurem kui 5: 1 suurendab keha põletikuliste reaktsioonide ulatust ja kestvust ning seetõttu võib omega-6 ja omega-3 rasvhapete tasakaalu parandamine olla võti parema tervise ja krooniliste haiguste vähendamiseks ja ennetamiseks.

Omega-9

Otsustasime lisada tootesse omega-9 rasvhappeid ja kontsentreeritud koguses polüfenoole mis on tugev looduslik antioksüdant ning on saadud külmpressitud oliivõlist. Oliivõli mida tootes on kasutatud on kõrgeima kvaliteediga ja saanud NYIOOC GOLD AWARD autasu. Omega-9 rasvhapped aitavad hoida artereid ja südant tervena ning kontrolli all hoida veresuhkru taset. Et ära hoida põletikuliste südame- ja veresoonkonnahaiguste tekkimist peab lisama menüüsse kvaliteetseid omega-3 -ja omega-9 rasvhappeid, ainult omega-6 rasvhapete vähendamine nii head tulemust ei too.

Koostis:
– kalaõli (EPA ja DHA),
– külmpressitud orgaaniline neitsioliiviõli,
– maitseaine (naturaalne, sidrun või apelsin),
D3-vitamiin,
– antioksüdantide segu (naturaalne rosmariini ekstrakt),
– E-vitamiin (tokoferooli ekstrakt).

300 ml pudelis. Toodetud Norras.

Soovituslik annus:
Soovitatav päevane annus on 0,15 ml 1 kg kehakaalu kohta. 1 ml sisaldab kokku 118 mg DHA ja EPA. Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist. Soovitame esimese kuu jooksul tarbida topeltannuse õli.

Säilitamine:
Avamata pudelit tuleb hoida pimedas, kuivas ja jahedas.
Avatud pudelit külmkapis ja kasutada 90 päeva jooksul.
Temperatuuril alla 4C võib õli selles sisalduva oliivõli tõttu muutuda häguseks. Pärast paari minutit toatemperatuuril hoidmist muutub õli jälle klaariks.

NB! Toodetud vastavalt GMP kvaliteedi-märgistuse nõuetele.

Saad tellida toote omale mugavalt koju kulleriga või pakiautomaati kasutades soovituskoodi 7230355:
sidrunimaitseline kalaõli,
apelsinimaitseline kalaõli.

Lisainfo toote kohta, ostmine Eestis ja tervisenõu siit – tervisesaladused@gmail.com

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Sulle võivad huvi pakkuda ka:
Liposoomne D3 vitamiin
Apelsinimaitseline Omega 3 lastele
Omega 3/60
Prenatal +
Haimaksaõli immuunsusele ja allergia ennetuseks