Head dermatoloogid ütlevad, et nahahaigusi ei ole üldse olemas

Nahk – see on üks väga saladuslik organ

Head dermatoloogid ütlevad, et nahahaigusi ei ole üldse olemas. Kõik haigused, mida me näeme, on seotud siseorganitega. Peamine naha mure on sügelised ja verd imevate putukate hammustused. Kõik muu on seotud soolestiku, lümfi ja teiste siseorganite haigustega.

Nahk on kõige võimsam eritusorgan

Ta päästab organismi infektsiooni eest. Kui ei ilmneks probleemid nahal, siis kõik läheks hoopis sissepoole. Põhiline, mida nahk välja ajab, on mäda. Mäda – see on surnud leukotsüüdid koos lüüsitud bakteritega. Mäda võib olla erinev. Viiruslik mäda – näiteks herpese puhul on alati väga vajalik. Viirus kahjustab närvikiude, mis ulatuvad avaldumiskohani. Kui lööve on valulik, siis järelikult on viirus. Bakterid käituvad teistmoodi. Bakterid ei ole läbipaistvad. Kui see on naha valge stafülokokk, siis on rohelised punnid ja vigastatud on kõik 5 nahakihti. Ainuüksi lööbe järgi nahal võib öelda, millise bakteriga on inimesel tegu.

Riias oli ühel naisel nahaprobleem, mida ei suudetud lahendada 10 aastat. Tal oli näol väga tugev akne moodi lööve. Ta ravis end parimate kosmeetikute juures, talle tehti korduvalt piilingut ja nii edasi. Tuli välja, et tal oli hoopis kuldne stafülokokk. Nahal lihtsalt muud ei ole. Seda teab isegi esmakursuslane. Antud juhul oleks aidanud vaid stafülokoki vastased antibiootikumid ja gammaglobuliin.

Ussid seedetraktis ei ole taimetoitlased

Nad ei toitu juur- ja puuviljadest. Kui neid ei rahulda inimese seedetrakt ja selles sisalduv, siis nad lahkuvad sealt. Kui inimene sööb palju suhkrut, siis seda nõuavad temalt ussid. On korraldatud kümneid eksperimente, kui pandi labürintides erinevatesse tupikutesse purke maiustustega. Ja kass, kellel oli paeluss, leidis ilmeksimatult alati kõik purgid. Kassid leidsid alati ilmeksimatult üles kõik purgid, mis sisaldasid paelussi lemmiktoitu. On ära tõestatud, et parasiidid juhivad meie maitseelistusi. Kui lapsel on solkmed, siis ta väga armastab kõike magusat, mis annab kergelt energiat parasiitidele. Kui laps vabaneb parasiitidest, siis tema magusatarve väheneb olematuks.

Volodja Z. sai sellise kogemuse, kui alustas Colo-Vada kuuriga. Ta läks kord oma tuttavaga kohvikusse ja naine tellis klaasitäie hapukoort ning sõi selle ära. Volodja imestas: “Kas sa oled segi läinud, et nii palju hapukoort sööd?” Naine vastas, et kui ta näeb hapukoort, ta hakkab lausa värisema ja võib süüa korraga lausa pool liitrit kõige rammusamat hapukoort. Läheb turule ja vaevalt jõuab ära maksta, kui asub kohe sööma. Volodja küsis: “Äkki sul on ussid?” Naine läks uuringutele, kuid midagi ei leitud. Volodja soovitas tal teha läbi Colo-Vada kuur. Öösel hakkas paeluss väljuma. Naine helistas öösel Volodjale ja küsis, mida teha. Õnneks oli neil tuttav loomaarst, kes soovitas, et naine peaks istuma ämbrile, mille sees on soe piim. Ja hoiatas, et oluline on mitte ussi ära ehmatada, sest muidu võib ta lülid lahti lasta, kuid pea jääb sisse. Kogu öö tegeles ta ussi väljutamisega ja hommikuks sai valmis. Oli hommikusöögi aeg, ta avas külmkapi, nägi hapukoort ja tal tuli iiveldus peale. Sellest ajast alates ei söö ta hapukoort enam üldse. Tegelikult ei vajanud see naine hapukoort, vaid paeluss. Kõigil parasiitidel on omad maitse-eelistused.

Nahk koosneb rakkudest ja nendevahelisest alast

Rakud on justkui vabalt ujuvas režiimis ning neid ümbritsevad veresooned. Sellest rakkudevahelisest alast algab lümfisüsteem – juhad, mis haaravad kaasa rakkudevahelist vedelikku ja viivad selle puhastamiseks lümfisõlmedesse. Näiteks, nahka vigastati millegagi ja sisse sattusid bakterid. Leukotsüüdid elavad veres, mitte rakkudevahelises alas. Nad on võimelised tulema välja läbi kapillaaride ja hakkavad hävitama baktereid lüüsimise teel. Selle tulemusena tekib mäda. Edasi on kaks võimalust.
Esimene – kui lümfotsüüdid neelasid bakterid alla, siis nad lahkuvad kas lümfi, naha või vere kaudu. Kui aga mädakolle on suur, siis kõik läheb lümfi.

Miks tekib angiin, nohu?

Nohu – see on mädane lümf. Lümfisõlmes on kümme sissepääsu ja ainult üks väljapääs. Lümfisõlm on jaotatud sektoriteks, kus toimub bakterite lõhustamine. Edasi läheb käik üles. Lümfisõlmed järgnevad ka üksteisele, jätkates eelneva tööd. Mida laiem on kontrollitav haarde ala, seda laiem on lümfisõlm.

Situatsioon selline – tekkis naha stafülokokk. Põletik jõudis lümfisõlme, kuid stafülokokki hävitada on väga raske. Lümfisõlm alustab sende stafülokokkide hävitamist, kuid ei saa hakkama. Mis toimub? Järsult pärsitakse äravoolu ja närvisüsteem lahendab probleemi mäda välja viimisega läbi naha. Hakatakse looma tingimusi – tuleb luua väljavoolurada. Läbi selle raja hakatakse väljutama leukotsütaarset massi. Tekib kühmuke. Kui tegu on valge stafülokokiga, siis tekib valge punnike. Kui inimene hakkab seda punni pigistama, siis ta kannab infektsiooni laiali rakkudevahelisse alasse. Kui teise järgu lümfisõlm on pilgeni täis, siis mis saab punnist? Ta hakkab paisuma. Kui rämpsu on täis ka järgmine lümfisõlm, siis punni ümbrus läheb aina enam paiste.

Seeninfektsioon

Kui tegu oleks seenega, siis leukotsüüdid ei viiks teda kunagi lümfisõlme ja seda väga lihtsal põhjusel – seen niidistaks kõik need teed oma rajal seeneeoseid täis. Blokeeruks kogu lümfisüsteem. Organismis on seadus: seeninfektsioon heidetakse organismist välja alati naha kaudu. Sellepärast kõik, mis nahal ilmneb – kestendab, lõheneb, sügeleb kõikvõimalikes kohtades (tallad, pihud, varba- ja näpuvahed) – see kõik on seentest. Kui lümfisüsteemi satuks seen, siis oleks häving kindlustatud.

Pöörake tähelepanu, kus on lastel diatees? Tavaliselt paikneb ta tsoonis, kus on palju lümfisõlmi – põskedel, liigese painde kohtades, pihkudes, randmetel, kubemes ja kõhul. Lümf nakatub suurte lümfisõlmede tsoonis. Diatees ei ole mitte haigus, vaid seeninfektsioon, mis on segunenud düsbakterioosi ja immunsushäiretega. Diateesi korral on alati lapsel ka seen. Me nimetame seda tihti valesti ja kutsume allergiaks, kuid allergia on organismi reaktsioon võõrale valgule. Mitte alati ei pea need valgud lahkuma naha kaudu, kuid seened lahkuvad alati naha kaudu. Lastel, kellel on nõrk immuunsüsteem ja soolestiku düsbakterioos, on alati ka seennakkus.

Seeni on väga erinevaid, alates candidast ja lõpetades aspergillustega. Kui lisaks seenele on kahjustunud lümfisüsteem, siis tekivad bronhiidid. Nii me ütlemegi – triaad. Esmalt adenoidid, see tähendab nina lümfisõlmed, siis mandlid (kurgu lümfisõlmed), siis lisandub krooniline abstraktiivne bronhiit. Järgmine etapp on juba bronhiaalastma ning lapsele määratakse invaliidsus. Aga algas kõik banaalsest diateesist.

Sisenemine ja väljutus

Kui nahk ei saa hakkama, siis järk-järgult asuvad appi teised eritussüsteemid. On olemas kolm sisenemissüsteemi: hingamine, seedimine ja kuseeritus+nahk. Ja viis väljutussüsteemi. Seega järeldub, et nahahaigusi naha kaudu ravida on mõttetu. Kõik, mis on seotud määretega, kosmetoloogiaga – ebaefektiivne. Efektiivsed on vaid sisemine puhastus ja bakteritevastane programm.

Me varem rääkisime, et psühholoogia mängib olulist rolli. Söök mängib rolli. Veepuudus ja toksiliste vedelike (kompott, kakao, tee, kunstmahlad) tarbimine, parasiidid, viirused, bakterid, medikamendid, pärilikkus (sünnitades ema annab edasi teatud tüüpi viirused, bakterid, näiteks papilloomviiruse). Eksisteerib kümme liiki papilloomviirusi ja kuus kantserogeeni. Kantserogeenset tüüpi papiloomviirused kutsuvad esile onkoloogilisi haigusi. Kui inimese nahal on väga palju sünnimärke, käsnasid, soolatüükaid – see tähendab, et organismis eksisteerib viiruslik agent. Immunsüsteemi nõrgenemisel tekib tõsine probleem – onkoloogilise patoloogia risk. Nahk on väga tugevalt kaitstud. Kui papilloomviirus sätib end sisse limaskestal (kurk, ureetra, tupp, emakakael), siis protsess süveneb kümneid kordi.

Sünnimärgid ja väävel

Kui keegi teab, et tal on tekkinud suur kogus sünnimärke, siis järelikult on tal kalduvus polüüpide tekkeks. Ohtlik on see emakakaelal, emakas ja maos. Seepärast polüübid tuleb eemaldada laseriga ja viia läbi viirusevastaseid programme. Sünnimärke ei tohi kiiritada, masseerida, ära lõigata ega rebida. Neid tuleb kuaguleerida. On esinenud juhtumeid, kui peale väävli (MSM) võtmist poole aasta jooksul on märgatud massilist sünnimärkide kadu. Väävel omab võimsat viirusevastast toimet ja tarvitada oleks vaja 1 kapsel 3 korda päevas. Kuid kindlasti on vaja stimuleerida immuunsust – selleks kasutada Haimaksaõli ja Aktivini. Võtta samades kogustes. Avastati see juhuslikult – keegi ei osanud arvata, et inimesel kaovad sünnimärgid. Peale pooleaastast kuuri väävliga muude probleemide tõttu (artriit, osteokondroos) täheldati paarikümnel inimesel enamuse sünnimärkide ja käsnade kadumist. Nad lihtsalt kukuvad küljest ära.

Millised preparaadid toimivad nahale? On olemas standardsed skeemid. Söök peaks olema taimne 80% ulatuses ja sisaldama kiudaineid, säilitamaks jämesoole puhtust. Kui lapsel on diatees, siis tuleks juua ainult puhast vett ja seegi peaks olema kloorivaba. Uuringud: ELISA (immunosorbenttest), vereanalüüs lambliatele, opistorhoosile, kuuele kantserogeense papilloomviiruse tüübile, toksokarioosile ja kandiidale. Teisi seeni ei uurita. Seen aspergillus on tõsine probleem. Ta laastab bronhe. Igal viiendal meie planeedi elanikul on kandidoos. On olemas lausa spetsiaalsed arstid, keda kutsutakse kandidoloogideks. Kahjuks puudub leukotsüütidel ensüüm, millega lõhustada kandiidat ja inimese organism on tema suhtes kaitsetu. Kuigi immuunsüsteem suudab hakkama saada viirustega, on ta kandiida suhtes võimetu. Kõik mis on lapsel limaskestal – soor, stomatiit – see kõik on kandiida. Mingil juhul ei tohiks kasutada antibiootikume. Bakterid ja seened on eri tasanditel ning seened toituvad antibiootikumidest. Kui inimene tarvitab antibiootikume (välja arvatud looduslik antibiootikum Sipelgapuu koor ehk Pau D’ Arco), siis ta paljundab seeni.

Millised meie preparaadid on siis nahale head?

Kõikide põletikuliste korral tarvitada Sipelgapuu koortMusta pähkli lehed ja Kolloidhõbedat (Silver-Max) (lokaalselt ja oraalselt). Naha allergiliste haiguste korral tuleb teha läbi puhastused Colo-VadaLax-Max. Lax-Maxi võib kasutada kuni pool aastat. Lisaks kindlasti tarvitada Artišokki, Lutserni (Alfa-Alfa), A-vitamiini, E-vitamiini.
Tarvitada pikemat aega, sest nahka ei ravita ühe-kahe kuuga. Naha probleeme ravitakse vähemalt pool aastat.
Tuleb toimida kompleksselt ehk siis psühholoogia, söök, vesi ja läbi viia 2-3 antiparasitaarset programmi.

Parasiidi programm koosneb kolmest osast: seentevastane, bakteritevastane, parasiidivastane.
Seejärel toimub rehabilitatsioon: Lutsern, A- ja E-vitamiinid, TsinkSeleen, Väävel (MSM). Väävel on valgu koostises, mis hoiab naha pringina. Seda valku nimetatakse metioniiniks. Kollageen koosneb väävlist. Kahjuks me saame väävlit väga vähe. Ta on olemas rohelises hernes ja sojaoa grupis. Paljud kahjuks ei armasta neid tooteid. Seepärast jääbki vajaka toidust, mis viib kiirenenud vananemisele ja nahk lõtvub. See, kas meie nahk on prink, sõltub kollageeni kiududest, aga nemad on sõltuvad väävlist.

Nüüd räägime puukidest – see on demodekoos. Juba on olemas meil andmed, et pooleaastane kuur sipelgapuu koore ekstraktiga annab tulemusi. Kuur peab olema ujuv: esimene kuu kaheksa kapslit, siis neli kapslit. Parallelselt tarbida Super-Florat, Tsinki, Seleeni, Lutserni, et ergutada immuunsust, sipelgapuu koor on antud momendil maailmas ainuke ohutu ja väga laia spektriga antibiootikum. Ta mõjub viirustele, bakteritele, seentele, parasiitidele, lambliatele ja opistorhidele. Praegu Moskva parasitoloogid (Olga Lebedeva juhtimisel) viivad läbi uuringuid klamüüdia ja teiste parasiitide raviks Sipelgapuu koorega. Nad teevad günekoloogilistes ja uroloogilistes kliinikutes kahe-kolmekordseid pimekülve.

Reliktsete taimede vägi

Ravi sipelgapuu koorega annab väga häid tulemusi. Mis asi on sipelgapuu koor? See taim kuulub igihaljaste reliktide hulka. Kõige reliktsem taim on Ginkgo biloba, mis on juba miljon aastat vana. See on üks Maa esimesi taimi. Edasi tulevad okaspuud: nulg, mänd, kuusk, seeder. Kõik nad sisaldavad mõrudat vaiku, milles on hästi palju antioksüdante ja beeta-karotenoide. Nad on igihaljad.

Mis tähendab igihaljad? Nad on kaitstud radiatsiooni eest aastaringselt, beeta-karotiin kaitseb puud radiatsiooni eest. Kõik need taimed erinevad kasest ainult selle poolest, et nad toodavad taimseid faktoreid, mis aitavad neil võidelda bakterite, viiruste, seente ja puid söövate sitikatega. Neil on väga mõru ja võimas koor ning palju vaiku. Sipelgapuu ei ole superrelikt, kuid ta on evolutsiooni protsessis õppinud ennast kaitsma kõige eest. See taim elab Mehhikos väga rasketes tingimustes. Seal on väga palju erinevaid sitikaid ja seeni. Pinnas on seal väga niiske, kuid puu peab juurte alt olema hästi kobestatud. Puu omandas vastupidavuse, kuid vastupidavus osutus ohutuks sipelgatele. Sipelgad ja termiidid asustavad puukoort ja neil on tekkinud sümbioos. Putukad kobestavad maad juurte all ja tänu sellele saab puu hapnikku. Surnud putukad on toitvaks aineks puule ja ühtlasi garantiiks, et selles koores ei suuda elada keegi teine. Kasutades looduslikke fütontsiide, mis on bakterite ja seente vastased, võime me loota, et suudame kaitsta ka oma keha viiruste, seente ja bakterite eest. Naturaalne antibiootikum – see on tõsine lähenemine võitluses seente, bakterite ja viirustega.

Mis asi on kunstlik antibiootikum? Teadlased üritasid aru saada, kuidas naturaalsed preparaadid mõjutavad baktereid. Mõned naturaalsed preparaadid lõhustavad membraani, mõningad blokeerivad fermente, mõningad võtavad bakteritelt paljunemisvõime. Kõik antibiootikumid on jaotatud klaasidesse. Me oleme loonud osaliselt looduslikud antibiootikumid. Vaatasime, kuidas mõjuvad küüslauk, jood. Me teame mehhanisme, mille abil loodus võitleb. Sünteesisime erinevaid antibiootikumide gruppe. Kuid loodus on palju targem kui meie ja seepärast on targem võtta seda, mille on loonud loodus. Igal juhul on see ohutum meie organismile ja hävitavam viirustele ning bakteritele.

Nahk ei lase endast läbi suure molekulmassiga rasvu

Seepärast 80% kreemidest nahka ei läbi. Kui see probleem oleks lahendatud, siis meditsiinis ei kasutataks üldse veenisisest ja suukaudset ravimite manustamist. Me määritaks kõike vaid nahale. Miks me peaks ometigi hävitama sooles baktereid? Me võtaks antibiootikumi, määriks ta koos kreemiga nahale ja kõik olekski kenasti sisse viidud. Kuid võta näpust. Nahk ei lase endast midagi läbi. Kui meid panna likku moosi või sõnniku sisse, siis midagi ei toimu. Meie oleme eraldi ja sõnnik on eraldi. Kui nahk omaks imendavat faktorit, siis me imendaks nagu käsnad kõike halba, mis ümberringi leidub. Õnneks on meie nahal võimas kaitsebarjäär, mis ei lase midagi läbi, kuid kahjuks siiski imenduvad mõned mürgid – atsetoon ja kloor. Keemiliste toksiinide suhtes ei ole meie nahk kohandunud, kuid looduslikke toksiine ta läbi ei lase ja see on väga hea. Kui sa ujud vees – seal on bakterid, istud rohul – korjasid kõik, mis taimedel oli, endaga kaasa. Kui nahk on vigastamata, siis inimene ei nakatu ka seentest, isegi kui viibib väga seeneküllases atmosfääris. Aga kui tal on marrastused, erosioon, siis nende kaudu pääsevad seened sisemusse. Meil on väga hea naha taastamise programm ja sajad inimesed on oma naha korda saanud.


Dr Olga Butakova, raamatust “Tervise Saladused. Olga Butakova loengute põhjal”. Raamatut saab osta, kui kirjutada allolevale emaili aadressile.
Hind 12 € koos postitasuga pakiautomaatidesse üle Eesti.

Alusta paremat elu nüüd ja kohe! Küsi nõu sobiva puhastusprogrammi kohta siit – tervisesaladused@gmail.com

Kohene soodustus -20%, kui registreerid siin omale TASUTA kohustustevaba Coral Club kliendikaardi:
https://coral.club/ee/6010234.html

Jälgi meid ka Facebookis – eripakkumised, terviseteemalised artiklid ja palju muud temaatilist leiad siit:
https://www.facebook.com/tervisesaladused.ee/

https://www.instagram.com/sinutervisesaladused/

Vaata ka teisi artikleid Olga Butakova õpetustega:
https://tervisesaladused.ee/category/butakova/